Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 60
Prisahám, že Dinner Date je tá najzvláštnejšia hra akú som kedy (do)hralj.
Nepredstavuje výzvu, skrátka len veľmi krátko rozširuje obzor v rámci možností herného dizajnu.
Rozporuplný dojem doplnil rýchly koniec, ktorý nastal kúsok po vyfajčení cigarety, ktoré bolo stvárnené tak realisticky, že som dostával abstinenčné príznaky až som otvoril okno do nočného mesta, aby som si zapálil tiež.

Pro: grafika bytu, realistické spracovanie rutinných činností

Proti: grafika rúk a interaktívnych objektov, dĺžka hry, aj keď nízka, vzhľadom na obsah stále vysoká cena

+11
  • PC 65
Na začátek pro jistotu podotýkám, že (již klasicky) hodnotím celkový nápad a ne hru jako takovou, protože jinak to prostě nejde. Dinner Date využívá herní formu čistě pro vyjádření myšlenky, kterou je v tomto případě nervozita a nejistota v očekávání a peklo, které nám naše myšlení a psychika dokáží připravit.

V kůži hlavního hrdiny si prožijeme mučivé pocity nejistoty a pochyb, následované nekonečným sebeujišťováním a chlácholením (za notné pomoci alkoholu) a dalším kolem vtíravých myšlenek a pochyb.

Tento začarovaný kruh je zde velice pěkně naznačen formou myšlenek poletujících kolem hlavy hlavního hrdiny, které se nevybíravě dožadují pozornosti, a kterých se postupně objevuje stále víc a víc, výsledkem je pak nekončící smršť myšlenek v hlavě sebevědomím příliš neoplývajícího nešťastníka netrpělivě čekajícího na příchod vzácné návštěvy.

Grafické zpracování je vydařené, doprovodná hudba taky neurazí a za zmínku stojí kvalitní dabing

Pro: Grafika, kvalitní dabing, hudba

Proti: Krátké, hra/nehra

+6