Die wilden Fussballkerle: Abenteuer in den Graffitiburgen

listopad 2004

Adventura určená spíše dětem, vytvořená na základě předlohy v podobě knižní řady Joachima Masannecka Die wilden Kerle a stejnojmenného rodinného filmu z roku 2003, byla první hrou v plánované řadě na motivy Divokých fotbalových kluků.

Příběh o přátelství, důvěře a odvaze vám představí chlapce Juliho, který patří do party fotbalových kluků a bydlí se svojí matkou a bratrem v Grünwaldu. Zde také Juli touží po setkání se svým otcem, kterého nikdy nepoznal. Juli má zato, že otec bydlí v nedalekém Finsterwaldu, v oprýskaných nájemních panelácích, kterým s kamarády říkají graffiti hrady. Zde však také řádí Michiho parta, jejíž obětí šikany se často Juli stává i ve škole. I přes svůj strach z Michiho stane Juli na prahu graffiti hradů, aby našel svého otce.

Hra obsahuje celou řadu hádanek a miniher, které lze opakovaně projít vstupem z menu. Z něj lze vstoupit i do inventáře, mapy dostupných lokalit a Juliho deníku. Jednotlivé lokace jsou tvořeny předrenderovanými trojrozměrnými scénami, do kterých jsou vloženy kreslené 2D postavy. Hra je dostupná nejen pro německé, ale i pro anglicky hovořící hráče.