Die Sternenfahrer von Catan

22.11.2000

Die Sternenfahrer von Catan je PC konverze původně deskové hry Klause Teubera publikované vydavatelstvím Kosmos v roce 1999 a přenáší nás asi 700 let dopředu v čase. Hra začíná na domovské planetě, kde život jejích obyvatel plyne dlouhou dobu spokojeně a v míru. Protože zdroje planety jsou omezené, musí se osadníci poohlédnout po zdrojích i na jiných světech.

Pro dokončení hry je třeba projít postupně 15 scénářů. Pro každý scénář jsou nejdůležitějším aspektem suroviny a zdroje a především jejich správná kombinace, která vede k dokončení scénáře. Aby bylo možné dostat se k dalším planetám plným nerostného bohatství, jsou suroviny zpočátku třeba pro stavbu vesmírných lodí. Ty vyžadují palivo na cestu a další vybavení včetně kompletního zařízení a výzbroje. V následujících scénářích jsou třeba správné kombinace surovin pro splnění cílů jednotlivých misí, například pro vybudování kolonií na navštívených planetách.