Die drei ???: Der Schatz der Azteken

2002

V Rocky Beach se koná aukce historických artefaktů z pozůstalosti pana Elingtona a naši mladí kamarádi doprovázejí strýčka Tita do aukční síně. Titus zde zakoupí starobylou aztéckou dýku, další artefakt vydraží majitel místního obchodu, pan Porter. Noví majitelé aztéckých kultovních předmětů se začínají potýkat se zvláštními nehodami. Jsou snad artefakty prokleté? Justus, Peter a Bob začínají pátrání po minulosti předmětů a vplouvají tak do hrozivého i tajemného světa Aztéků a jeho rituálů.

Vývojáři série detektivních adventur, jejímiž hrdiny jsou kamarádi Bob, Justus a Peter, její pátou část s podtitulem Poklad Aztéků v mnoha směrech vylepšili. Hra sice částečně používá již viděné lokace a grafický styl zůstal beze změn zachován, přesto působí čistěji a výraznějším dojmem. Ovládání a pohyb ve hře je podobný těm, které můžete znát z Myst, prostředí je viděné vlastníma očima. Pro pohyb mezi jednotlivými částmi Rocky Beach lze využít i mapu města. Vylepšení se dočkaly i hádanky, jejichž obtížnost postupně stoupá a ta nejsložitější je umístěna až na samotném konci hry.