Die Abrafaxe: Das Geheimnis der goldenen Schale

2001

Abrafaxové jsou tři nerozluční kamarádi a sourozenci Abrax, Brabax a Califax, kteří mají svůj původ v komiksových sešitech v roce 1976, vycházejících dodnes pod hlavičkou nejstaršího německého komiksového magazínu Comic. Ve svých dobrodružstvích se pravidelně vydávají na daleké cesty nejen v prostoru, ale i v čase do dob dávno minulých. Na motivy komiksu vzniklo i několik počítačových her, z nichž první v řadě doprovodila do kin německý animovaný film, u nás vydaný pod názvem Abrafaxové pod černou vlajkou.

Při návštěvě muzea objeví mladí Abrafaxové zlatý aztécký pohár, který má moc přenést svého vlastníka do minulosti. Naši mladí hrdinové jsou katapultováni do Tortugy 18. století, kdy ji ovládali piráti a bukanýři. Technická závada způsobí, že pohár se rozlomí na čtyři části a každý z našich kamarádů se ocitne na jiném místě. Aby se mohli společně vrátit do současnosti, musí najít každý svou část poháru a cestu do Tortugy, kde se nachází i její poslední úlomek.

V průběhu hry budete postupně ovládat každého z našich hrdinů a hledat jednotlivé části poháru. S Abraxem prozkoumáte pirátský vrak, Brabaxe provedete pevnostním vězením a Califaxe vyvedete z nedalekého ostrova. Každá z postav je obdařena vlastními schopnostmi a inventářem. Orientaci vám usnadní mapa, průchod jednotlivými lokacemi je lineární a jednotlivé středně obtížné hádanky je třeba řešit jednu za druhou.

Hra je plná vtipných textů a je vytvořena v komiksové grafice evokující svoji původní předlohu. Jednotlivé postavy jsou nadabovány německými herci.