Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Demon's Forge

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > textová adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1981 Apple II
1987 PC
Vývojáři:
Saber Software
Jste muž, který nedokázal udržet svůj vztek na uzdě a zabil čtyři stráže v paláci. Král vás za to nechá uvrhnout do strašlivé spleti kobek jménem Výheň démonů, což se prakticky rovná rozsudku smrti. Je to krutý trest za to, že jste si coby nejlepší králův gladiátor, nechali stoupnout slávu příliš do hlavy a dali průchod své zuřivosti mimo arénu.

V této textové adventuře, pomáhající si ve vyprávění děje i obrazem, tedy sledujete jediný cíl, přežít a dostat se pryč z labyrintu. Původní verze, pro Apple II, vyšla v roce 1981. V roce 1987 se dostala i na IBM PC, jako jedna z tzv. „PC Booter“ her a to skrze reedici od Mastertronic, společnosti specializující se už tehdy na vydávání budgetových titulů. Kupec nalezl v krabičce oboustrannou disketu, na jedné straně verzi pro IBM PC, na druhé pro Apple II.

Demon's Forge je prvotinu Briana Farga, pozdějšího zakladatele společností Interplay a InXile. Jméno Fargova Hunted: The Demon's Forge, které vyšlo třicet let poté, rozhodně nebylo zvoleno náhodně.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.