Demolition Man

1995
srpen 1995

Hra podle stejnojmenného filmu nás na začátku zavede do roku 1996, kdy policista John Spartan jde po nebezpečném zločinci Simonu Phoenixovi. Při jedné akci ale John strhne k zemi celou budovu a mimo vysoké škody se mu podaří omylem zabít i nevinné civilisty. Za svůj čin je zmražen společně s Phoenixem a probudit se mají až za několik desítek let. Když se za více jak 30 let probouzí, tak zjišťuje, že Phoenix řádí znovu a zdejší policie v utopickém světě bez násilí si s ním neví rady. John je tedy jejich poslední nadějí.

Demolition Man je klasickou akční plošinovkou s dvěma úrovněmi s top down pohledem navíc. Jednotlivé úrovně se snaží věrně kopírovat události a lokace z filmu, tudíž nechybí známá místa jako muzeum, podzemí nebo vězeňský komplex. Mimo základní zbraně jde používat i několik druhů granátů, brokovnici či magnum s omezenou municí.

Jednotlivé verze se téměř neliší, pouze Sega-CD obsahuje navíc scény z filmů mezi úrovněmi. Své verze se dočkala i konzole 3DO, která je ale mixem first person hry z podžánru shooting gallery a bojové hry.