Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DCS: Black Shark

Digital Combat Simulator: Black Shark

10.12.2008
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

DCS: Black Shark je simulátor ruského útočného vrtulníku Ka-50 a na svědomí ho mají vývojáři z Eagle Dynamics, kteří se mimojiné zasloužili také o hru Lock On: Modern Air Combat. Jde o první hru ze série DCS, neboli Digital Combat Simulator.

Hlavní devízou DCS: Black Shark je chvílemi až maniakální smysl pro realističnost a detail. Hra nabízí plně funkční 3D kokpit, ve kterém je možné dělat vše přesně tak, jak by tomu bylo i v reálu, všechny budíky jsou animovány v reálném čase a k ovládání a rozhlížení po kokpitu slouží klasická myš. Stejná péče byla věnována i letovému modelu, který se snaží věrně reagovat na vnější podněty, aerodynamika celého stroje je pečlivě počítána zvlášť na každý prvek. Důraz byl kladen samozřejmě také na model poškození a kolize s ostatními objekty. Při nízkém letu nad stromy tak hrozí nebezpečí kontaktu s jejich vrcholky, při nešetrném přistání je možné poškodit nebo zcela zničit podvozek. Velmi byla vylepšena umělá inteligence ostatních pozemních a vzdušných jednotek.

Pro ty, kteří nemají trpělivost nebo čas, aby se dlouhé hodiny učili s Ka-50 létat, je ve hře naštěstí zahrnut i akční model, ve kterém jsou výrazně zjednodušeny herní mechanismy a ovládání stroje tak nevyžaduje tolik znalostí a šikovnosti. Prostředí ve hře má rozlohu téměř 33.000 km² a jde o podrobně vymodelovanou oblast na západě Kavkazu. Nechybí reálná simulace počasí i ročního období. Na mapě lze narazit na různé vesnice, města, vojenské objekty i jednotky, komunikace atd.

Přítomen je i velmi komplexní editor s pokročilými skriptovacími schopnostmi, který umožňuje tvořit dynamické mise, které dokáží reagovat na předchozí průběh a to včetně misí do hry pro více hráčů, které se může zúčastnit až 64 virtuálních pilotů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.