Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Neklan (24.12.2012 01:34): Z DH jsem byl taky dost nadšen, hlavně kvůli lepší mapě, která umožňuje více než jednu cestu do Ruska, konečně rozumné špionáži a možnosti spouštět eventy dle libosti. Přesto jsem se ale po čase vrátil k Arsenalu, hlavně kvůli lepší ekonomice a obecné hratelnosti. Tyhle dvě hry by spolu měly mít dítě.
Parkrat jsem to hral a musim uznat, ze to stoji za to. Predevsim doporucuji stahnout si patch - ten resi hromadu bugu a vyrovnava hru jak z hlediska technologii, tak jednotek (uz zadne presilene milice), cimz stavi celek o uroven vyse.
Zatim jsem hral jen za nemecko, japonsko a sovetsky svaz. Kupodivu se mi nepodarilo s Japonskem dobyt cely svet, jako bez patche, americinani me zastavili nekde okolo Houstonu. Se Sovetem, nebo Nemeckem neni problem obsadit vsechna policka nekdy okolo roku 1943.
Obecne si myslim, ze to prodluzovani herni doby byla takova mandragora pro masy a jsem rad, ze se to aspon ted zastavilo. Do roku 1947, jako byl original jednicka i dvojka by to uplne stacilo.
Je to taky super, ale Velká válka se nedá opakovat tak často, jako ta Druhá, navíc by na ni měly existovat mody pro AoD. Větší množství provincií, možnost spouštět eventy kdy chceš a překopaný tech tree jsou taky bezva, ale ekonomická stránka hry mi přišla slabší, asi tak na úrovni Armagedonu. Rozhodně je to cool a za tu směšnou částku se to oplatí, ale jak jsem z DH byl zprvu nehorázně nadšený (každý, kdo se mi loni na srazu dostal do spárů může vyprávět), tak AoD je trvanlivější zážitek.
Za dvě a půl éčka se to asi vyplatí, jinak je ale stále nejlepší AoD.
Konečně někdo řádně překopal vítězné body u provincií, které se už takřa vůbec nevyskytují v koloniích. Člověk se aspoň nemusí proháněn po malých ostrůvcích v Pacifiku, na druhou stranu jsou jednotlivé hodnoty trochu nevyladěné. Třeba ač Trojdohoda padla pod náporem císařských bagančat, sověti zápolili s bělogardějci, Francie byla takřka celá v rukou rebelů a většina Evropy byla mou Puppet Bitch, pořád jsem měl dohromady méně bodů, než Commonwealth, takže závěrečným vyhodnocením byla prohra.

Navíc mám pocit, že tam je pár glitchů v AI, třebas ještě jsem neviděl, aby Amík ve válečném stavu přeplavil jedinou divizi.
Tak s tím od včerejška experimentuji. Rozvědka je věru super, jen se stále omezuje na převraty a politické vraždy namísto informací o tom, jaký je stav a pozice nepřátelských divizí. Pár drobností z Arsenalu chybí, či jsou udělány jinak, ale vliv to příliš nemá. Jediná a asi nejzásadnější chyba jest, že se nedá hrát déle než 28 let.
Co napsat? První světová válka je určitě příjemným oživením původního HOI2. Změn přišlo docela dost, první čeho si člověk všimne je asi nárust regionů, mapa se tedy trochu rozdrobila. Potěší i taková drobnost, že u více regionů se objeví obrázek vystihující tamní město. Samozřejmě postup vojsk je trochu pomalejší, což odpovídá době. Vícero možných příkazů, které lze zadat jednotkám,...
Čím je hra (program) komplikovanější, tím je větší šance, že se něco parádně posere.
Red: Zrovna mám rozehranou první kampaň, zatím se vezu na vlně nadšení, která bývá přerušována občasným pádem hry.