@Kejtee (09.10.2021 16:06): myslím že je to Very large ember a ten by sa mal nachádzať New londo ruins.

A menšie vyjadrenie k diskusii k zbraniam. Osobne som hru prvýkrát prešiel s obyčajnou halapartnou. No pri nedávnom prechádzaní som len tak zo zaujímavosti skúsil Black knight halberd a to je iná ako sa povie prasarňa. Plus ju ide získať skoro hneď. Ani ma nenapadlo vymeniť ju po celú hru. A skvelo masakrovala knightov čo strážili Gwyna v poslednej lokácií.
@Kejtee (09.10.2021 16:06): Moby v Izalithe majú viac života aj dmg než v archívoch. :) No to nie je až taký uber dmg, čo je to ale za halapartňu? Niektoré halapartne sú vyslovene na to, aby si určitým útokom zraňovala viac nepriateľov naraz. Duchovia sú celkom predvídateľné, čiže pri nich treba útočiť už keď sa k tebe blížia. Používaš Gargoylovskú halapartňu?

Very Large Ember na upgrade +15 je v New Londo Ruins, ako vypustíš vodu, tak v tej budove, kde je tá veľká ooza, treba ísť hore na druhé alebo tretie poschodie, už neviem presne.

Z hľadiska oblastí, ktoré ti ostávajú, by som povedal, že Ariamis je jednoznačne najľahší. Ja som ho dával tuším ešte pred tým, než som vôbec dokončoval Anor Londo (katedrálu).

Inak silu máš koľko? Lebo zas určite neočakávaj, že tých crystal undeadov v archívoch budeš dávať na jednu ranu. Dávať ich na dve rany je fajn, ale niekedy sa treba zmieriť s tým, že padajú až na tri. :)
@Tulareanus (08.10.2021 21:57): tak som sa na to pozrela. Dmg cca 230.
Dnes som bola v New Londo. Pekne ma tam ti duchovia zmasakrovali :) nakoniec som si vzala Havlovu zbroj a dala som ich dole. Takze som sa zbavila vody v New Londo a kedze som este nezabila Sifa,nemozem ist na 4 Kingov, takze asi ako dalsie skusim bud znova tie Archivy alebo Lost Azalyth. Alebo zabijem Sifa...alebi Ariamis? :) uvidime
Otazocka to plena. Kde najdem Ember, kt mi dovoli levelovat zbran do +15? Dakujem
Takze nakoniec som sa rozhodla, ze idem do archivov. Ale nevedela som prejst cez ten prvy usek,kde su ti krstalovi chlapici a jeden mage. Bola som prekvapena aky maly damage robim
Tak som sla do catacombs, ktore boli ovela lepsie nez som si myslela. Takze Pinwheel bol za par sekund dole.
Ak nerátame bossov, tak čo sa týka sily nepriateľov je Lost Izalith najťažšia z tých lokácii. Osobne navrhujem poradie Archives, Catacombs, New Londo Ruins, Lost Izalith. Prípadne Archives, New Londo Ruins, Catacombs, Lost Izalith. Moje prvé hranie som šiel Catacombs, Duke's Archives, Lost Izalith, New Londo Ruins.

@mazar1234 (07.10.2021 19:37): To je pravda, ten nárast HP v NG+ z Kingov robí niečo úplne iné. To som celkom čumel, ale dal som ich na NG+ ako 6. bossa v hre (Asylum Demon->Taurus Demon->Gargoyles->Moonlight Butterfly->Sif->Four Kings)

@Kejtee (07.10.2021 18:30): V Ariamis, The Great Hollow, Ash Lake si už bola?
@Milfhunter (07.10.2021 19:18): prave preto si nechavam aj tie karakomby a tomb of giants na koniec lebo tie oblasti nemam rada. Ta druha menovana je hnus, vsetko cierne a tie hjusne skeleton psy a pod. Nemam to rada.
Tak asi skusim tie archivy najskor
@Milfhunter (07.10.2021 19:18): Mne sa osvedčilo, čo najskôr ako na to postava bude mať, prejsť prvú časť katakomb - zabiť Pinwheela aby získal 20 estusov a potom sa vrátiť hore a pokračovať.

Kingovia sú v NG ničm moc extra ale v NG+ mi prišli ako najťažší Boss v hre.
@Kejtee (07.10.2021 19:07): Moje osobní pořadí: Duke Archives, Lost Izalith, Katakomby a New Londo ruins. Za mě jsou nejhorší katakomby, hlavně Tomb of Giants je imo na kokos.
New Londo ruins si nechávam naposled, páč si myslim, že je v nich nejtěžší boss. 4 Kings je jeden velkej DPS test
@Milfhunter (07.10.2021 18:55): no ved prave, ze by som si to chcela nejak rozdelit. Urcite viem, ze do katakomb a spol pojdem asi az nakoniec. Chcela by som mat tu helmu co svieti, ak sa mi ju teda podari ziskat. Ale neviem ci mam ist najskor do Lost Izalyth, Archivov alebo New Londa.
Mam otazocku. Teraz sa rozhodujem ku ktoremu z tych 4 bossov pojdem. Je nejake ofiko poradie alebo je to vlastne jedno?
@Tulareanus (03.10.2021 15:08): tak, akoby naschval sa mi krasne podaril ten fight. Este mi aj estusy ostali a fakt to slo lahko. Pekne si vyckat pomial Ornstein zautoci a zautocit naspat. Pomaly. Nikde sa neponahlat.
Asi je niekedy lepsie si urobit pauzu a pokracovat neskor :)
ja ich teda skusim este sama ale ked ma to nebude bavit tak si znova zavolam Solaira. Uz davno som sa tak nepotrapila pri fighte. Mam ale dojem, ze sa nezlepsujem. Skor, ze nejak stoji na mrtvom bode
@Tulareanus (03.10.2021 13:52): Je pravda, že som to s ním skúšal iba pri prvom hraní DS, teda v pôvodnej ne-remastered verzii a tam mi vždy po chvíľke skapal takže som mal na krku Bossov s dvojnásobkom healthu = z dažďa pod odkvap.
V Remastered som ho nikdy neskúšal, lebo som už vedel ako mám s nimi bojovať.
@mazar1234 (03.10.2021 13:41): Práveže Solaire ako npc je prekvapivo silný. A Smougha netreba ani strieľať, je veľmi pomalý a v podstate má len dva silné útoky, ktorým sa dá celkom ľahko vyhnúť, jeden je, že sa snaží na hráča zvaliť zadkom a druhý, že chce udrieť kladivom pred seba s náprahom. Ale oboje tak pomaly oznamuje, že sa tomu dá celkom jasné vyhnúť, stačí nebyť greedy. :D

@Kejtee (03.10.2021 13:12): Tak to je smola, mne sa nezasekol, keď som to hral. Moje prvé hranie som ich dal so Solairovou pomocou a bolo to fakt prospešné na odlákanie pozornosti.
@Kejtee (03.10.2021 13:12): Urcite nesummonuj - NPC v Dark Souls su strasne neschopni mantaci. Zasada je vela behat do dialky od nich aby si sa nedostavala do situacie 2 v 1, ale iba 1 v 1. Orstein sa da celkom dobre vylakavat k sebe. V ziadnom pripade neutoc do 2 lebo aj tak bude druha faza, iba si vybere koho budes zabijat v prvej faze (za mna Ornstein), Smough sa da v druhej faze v pohodicke ustrielat lukom, staci obiehat okolo niektoreho stlpika, ale je to zdlhave omnoho rychlejsie sa da zabit usekanim.
@Kejtee (03.10.2021 11:08): Skúšala si si nasummonovať Solaira? Inak mne prišlo, že druhá fáza je ľahšia, pretože už je len jeden. :D A odporúčam najprv zabiť Ornsteina, pretože Smough je v druhej fáze ľahší.
Takže Sens's Fortress mam za mnou a teraz som v Anor Londo zaseknuta na Ornsteinovi a Smoughovi, ci ako sa pisu. To nejde proste. Uz mozno 20 smrti za mnou a iba dvakrat som sa dostala do druhej fazy...ubohe :D
Takze ten Demon v Undead Asylum je mrtvy ale dal mi zabrat. Nemozem povedat,ze ho povazujem za lahkeho.
@Kejtee (22.09.2021 15:02): To je v podstate asi jediný nebezpečný útok toho bossa. Treba sledovať jeho palicu, on ten útok na tej kúzelnej palici nejaký čas nabíja, čiže keď začne treba utekať. Ľudia tam zvyčajne umierajú na tom, že sú greedy a vtedy do neho sekajú. :) Inak má ešte slabinu na bleeding. Ja som ho pri prvom hraní dával na neupgradnutý bandit knife, ktorý spôsobuje bleeding. Bleeding v jednotke uberie vždy po naplnení buffera celkom slušne života.
@strejdafido (22.09.2021 13:24): Hmm, toto som našiel "Sif's gender is never stated in game, although they do share a name with a norse goddess. This is sufficient evidence for much of the community to consider them female, and so for the sake of simplicity, they will be referred to as such in this page." zdroj
@Kejtee (22.09.2021 11:44): Ja som si Sifa nechával na takmer koniec, pretože keď na neho ideš až po DLC s Artoriasom, máš tam inú animáciu stretnutia. :)

Hmm inak vidíš, ten bonfire pod Darkroot Basin, na ten som aj zabudol. To je asi najviac od ruky a najmenej využívaný bonfire v hre. :D
To undead asylum budeš mať teraz rýchlo ako brnkačku, aj ten boss je v podstate slabý, je to jeden z tých, ktorých treba mlátiť do prdele. :D Len si nezabudni zobrať pred cestou tam kľúč na streche Firelink Shrine.
@Tulareanus (22.09.2021 11:35): urcite tomu rozumiem,len premyslam, ze ked pojdes cez Darkrootgarden, potom tam cez ten jeden bonfire az ku Valley of Drakes, tak sa dostanes do Blighttownu, ja som tento system teraz pouzila ale nepamatam si ci som vyuzila ten master key.
No a potom k tomu objavovaniu Blighttown, clovek preskoci velku cast ak pride odzadu ale ja som si ho potom aj tak cely presla,len odspodu nahor. To bolo fajn.
Prave premyslam, ze si dam asi Undead Asylum, hoci sa na to az tak velmi nejak netesim.
Ale ostava mi este Sif, Havel a Hydra. Na to by som sa tiez mala pozriet.
@Kejtee (22.09.2021 08:55): Určite je to ľahšie cez zadný vchod, ALE, aby to tak hráč mohol urobiť, potrebuje si na začiatku hry vybrať ako dar Master key. Ja by som inak pri prvom hraní túto cestu neodporúčal, lebo človek sa tak pripraví o plnohodnotnú exploráciu Blighttownu (skipne aspoň polovicu) a progressu, ako bol zamýšľaný.

Čiže teraz sa vrátiš do Undead Asylum a potom Sen's Fortress?
@Tulareanus (21.09.2021 22:28): je to mozne, ze to bolo tym, ze som davala Depths pred Blighttownom ale ten Blighttown si nie som ista, mam dojem, ze som ho davala rovnako ako tentokrat, ze som sla odzadu, ale uz si na to tak dobre nepamatam. V kazdom pripade by som to ale odporucala prechadzat odzadu, bolo to jednoduchsie podla mna.
Takze dnes som mala iba kratku session. Presla som Depths a dala dole Gaping dragon na prvykrat. Takze spokojnost :) nejak som si pamatala tu oblast narocnejsiu, nez bola tentokrat
@Milfhunter (19.09.2021 16:47): Ten bonfire, rovnako ako ten za magickou stenou v Catacombs boli celkom svinárne od vývojárov. Ani ten bonfire ti nevedia dať tak, aby si k nemu po tom utrpení správne dorazil. Alebo obchodníci, ku ktorým, aby si sa dostal, musíš preskakovať priepaste. :)