Dahna: Megami Tanjō

Dahna: Goddess' Birth

20.12.1991

Regine a Dahna byly sestry z bohaté rodiny, které se narodily s jednou vzácností. Uměly totiž ovládat magii a to přitahovalo mocichtivé individua. Jednou se tak staly obětí únosu, který nedopadl dobře pro jejich rodiče ani pro sestry. Rodiče totiž byli při pokusu o únos zabiti a sestry odděleny, zatím co Regine vpadla do rukou únosců, Dahně se podařilo uniknout a dlouhé roky žít v utajení u mága jménem Magh, který ji věnoval svou péči. Bohužel ale Magha čekal podobný osud jako Regine a Dahna se tak vydává na cestu za záchranou.

Dahna: Megami Tanjō je akční plošinovka podobná sérii Golden Axe, nicméně klade větší důraz na samotný platforming. Naše hrdinka využívá k boji jak meč, tak i své magické schopnosti, které se dělí dle nabití ukazatele. Čím větší magické nabití, tím lepší Dahniny schopnosti. Ikonickou schopností je i možnost osedlat různé stvoření od obrů přes gryfa až po obyčejného koně. Hra má i lehké RPG prvky a Dahna tak sbírá během hry zkušenosti, za které se jí dostává vylepšení ohledně ukazatele životů.

Hra vyšla pouze v Japonsku a Jižní Koreji.