Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >
  • PC 70
Om Nom je roztomilá a věčně hladová příšerka, kterou jsem při hraní Cut the rope dostal do opatrovnictví. Podobně jako v kdysi velmi populárním Tamagotchi se musím starat o krmení, ale žádné venčení nebo mazlení se už nekoná. O rozptýlení Om Noma je totiž postaráno pomocí různých překážek v krmení.

Nejhorší překážkou pro mě samotného jsou asi ostny a některá kola byla kvůli jejich rozmístění pekelně těžká. Zato pavouci se vcelku dali zvládnout. Mimo překážek se v jednotlivých kolech nacházejí také pomocníci ve formě bublin, provazů, včel, myší či mých oblíbených duchů, díky kterým bylo zelenou zrůdičku radost krmit.

Za každé kolo jsem mohl dostat až tři hvězdičky, a protože jsem soutěživý a navíc jsou hvězdičky potřeba k dalšímu postupu, musel jsem vždy mít všechny. Po dosažení určitého počtu hvězdiček se otevírala také zábavná videa, kde se postupně vyvíjel příběh Om Noma. V jednom videu třeba majitelka Om Noma zkouší, co by tak mohl jíst, a po odmítnutí brokolice či další zeleniny přijdou na řadu sladkosti, které jsou jeho jedinou potravou.

Občas hra spadla a i splněné kolo se muselo opakovat, i když se hvězdičky připsaly, což naštvalo hlavně po jeho úporném plnění, ale nakonec se mi všechna kola podařila dokončit na tři hvězdičky a mohl jsem tak spatřit Om Noma, sedícího na kupě sladkostí.

Pro: Om Nom, překážky, pomocníci, videa, hudba, zvuky

Proti: nestabilita hry, některé levely příliš těžké

+14
  • Android 70
Na mobilní hry mě příliš neužije. Pokud však hledáte něco milého na zabavení třeba po čas cestování nebo čekání, je Cut the Rope skvělou volbou. Příšerka, kterou musíte nakrmit bonbonem/donutem/koláčkem (v menu lze přepínat) je prostě roztomilá, styl zpracování je příjemný a hádanky jsou rozmanité. Nejedenkrát mě naštvaly, nejsou totiž pouze o logickém uvažování a načasování, ale také o dávce šikovnosti. Otáčení kouhouty, praskání bublin, správný úhel při zhoupnutí, odrazu, propadu kouzelným kloboukem.. načasování koláčku a světla, aby se příšerka probrala a zblajzla dobrotu. Některé levely jsem dala dokonce náhodou, s jinými jsem se trápila a opakovala je, dokud jsem jejich provedení nepřivedla k dokonalosti. Tři hvězdičky z prvních dvou sezón, po odemčení jsem třetí sezónu prošla až k nejnáročnější "Mechanické" krabici č. 17.
Hrála jsem free verzi, ale musela vypínat wifi/data kvůli reklamám... Když jsem byla připojená k internetu, hra se šíleně sekala, často nereagovala, padala...

Občas náročné, občas až k vzteku, ale ve výsledku to bylo to zábavné.

Pro: roztomilé, hádanky potrápí ale vše je logické, pocit odměny při dokončení úrovní

Proti: některé levely příliš náročné (spíše na provedení); s reklamami na mém telefonu hra nehratelná

+13