Cursed Fates: The Headless Horseman

Bezhlavý jezdec - Legenda ze Sleepy Hollow

15.05.2013

Strážník Crane, který pochybuje o existenci nadpřirozených sil, je poslán do městečka Sleepy Hollow poblíž řeky Hudson v severní části New Yorku, aby vyřešil tři vraždy. Po příjezdu se setká s prvním duchem - obětí Bezhlavého jezdce a musí rozplést případ, který se týká chamtivosti a odplaty kvůli nově sepsané závěti. Postupně se dozví o řetězci krvavých událostí, počínaje tajnou svatbou, která přinesla hrozivé prokletí a začne věřit nemožnému. Legenda se stala skutečností a Bezhlavý jezdec se vrátil z pekla. Hra obsahuje dvě herní obtížnosti, řadu miniher, kombinování nalezených předmětů a sběratelské odměny. Pod názvem Bezhlavý jezdec vydala hru na našem území společnost Špidla Data Processing.

Jedna z nejlepších hidden objects s uchvacujícím příběhem , co jsem kdy hrála - a že jsem jich hrála opravdu hodně :-D. Zajímavé na této hře je to, že některé z hledaček se neskládají jen z toho, abyste hledali položky standardně podle textu, ale i z obrázků, které se v dané lokaci nachází (a že to nebylo jednoduché vzhledem k jejich nepřesnému zobrazení - jiný úhel, velikost atd.)
Grafika je naprosto nádherná a vystihuje atmosféru hry, stejně jako hudba: nedokážu si představit lepší výběr.
Mini hry jsou udělané tak akorát - ani příliš těžké, ani příliš snadné, což mě na ostatních hrách tohoto typu přijde občas otravné. Zkrátka pěkně náročné. Za zmínku stojí i možná kombinace předmětů, která hře dodala ještě více zábavy.
Nalézání zlatých podkov podél cesty mi obzvláště učarovalo, protože jsem "achievementovský typ", ráda jsem si za ně v menu kupovala trofeje :-).

Pro: příběh, atmosféra, náročnost, trofeje, grafika, hudba

Proti: není možnost získání všech trofejí na první dohrání hry