Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cubesis

Cubesis II

01.07.2013
40
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Cubesis je remake stejnojmenné freewarové hry z roku 2008. Stojí za ní dvojice českých autorů Jan Horáček (Ikkju) a Jindřich Pavlásek (Likandro). K vývoji využili populární nástroj Game Maker.

Jedná se o tahovou strategii, v níž se hráč ujímá civilizace kostkáčů. Základním úkolem hry je zajistit, aby kostkáči přežili v herním světě rozdělený na území ve tvaru krychle. Většinou začínáte s jedním, nebo dvěma kostkáči a s nimi musíte, na vhodném místě, postavit město. Tak získáte obyvatele a nové peníze. K stavbě potřebujete i suroviny, které musíte těžit. Je však nutné, obdělávat pole, aby měli kostkáči co jíst. Pro pole jsou nejvhodnější nížiny a teplá místa. Můžete také přetvářet krajinu, jako například vykopávat průplavy. Kampaň má 10 úrovní, po jejím dohrání se otevře volná hra. Ta obsahuje pětici misí s určitými pravidly (nelze stavět určité budovy) a náhodně generovaným světem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.