Čtyřlístek: Víkend s Luckou

2002

Čtyřlístek se chystá hlídat holčičku Bobíkova kamaráda. Všichni jsou již přichystaní s hračkami, až holčička Lucinka dorazí, ale bohužel zjišťují, že se nejedná o holčičku, ale o ovci. Ovečka je darebná a nadělá našim kamarádům doma spoustu neplechy. Dokonce jim sní celý oběd. Všichni jsou rádi, když si pro ni přijede majitel a několik dní uklízí nepořádek. Když se jim Bobíkův kamarád ozve, jestli by nemohl ovečku zase přivést, musí si vymyslet, že letí na Jupiter, kde budou bydlet 20 let.

Čtyřlístek: Víkend s Luckou je již sedmým dílem ze série adventur z kolekce CD-Romek podle známého komiksu Čtyřlístek. Hry jsou distribuovány společně s časopisem, který ale pro hru není nikterak potřebný. Jedná se o sérii několika miniher + hlavní adventury s postavami Čtyřlístku. Celá hra je kompletně česky, adventurní část obsahuje i dabing, o který se postarali Ota Jirák (dabuje všechny mužské role) a Helena Brabcová, která dabuje Fifinku. Série obsahuje celkem 19 dílů, které jsou si velmi podobné, stejný engine používají i některé minihry.

V tomto díle najdeme krom hlavní adventury se Čtyřlístkem, také výuku angličtiny, bomber girl, omalovánky, matematiku, puzzle a hru Lasermania, ve které je úkolem nastavit lasery tak, aby postava mohla dojít k východu. Tradičně nechybí ani logická hříčka Flappy, která provází celou sérii.

Hodnotím jako nejhorší Čtyřlístek Cd-Romek, jelikož děj není úplně rozvinut a minihry mají nízkou úroveň.

Pro: Pár dobrých miniher

Proti: Špatný děj hlavního příběhu