Čtyřlístek: První cena Loskuták

Čtyřlístek: Na pouti

2005

Kluci ze Čtyřlístku jsou na pouti. Pinďa by se chtěl zúčastnit slosování, ale nemá na los. Nakonec jeden najde v koši a zrovna má štěstí, protože je to los výherní. Vyhraje tedy ptáka Loskutáka. Loskuták mu ovšem uletí do bludiště, kam ho jde hledat Myšpulín. Aby do bludiště mohl, uplatí hlídače balónkem. Nakonec ptáka chytí sám hlídač bludiště a nechce se ho vzdát. Kluci vymyslí lest, jak ptáka získat. Bobík na střelnici vystřelí větráček, myslí si, že když dostatečně pomocí větráčku rozhoupou balónek, Loskuták ho propíchne zobákem, hlídač se lekne a kluci mu ptáka vezmou. Nakonec to dopadne tak, že pták uletí, ale sedne si Fifince do náruče.

Čtyřlístek: První cena Loskuták je sedmnáctý díl ze série adventur z kolekce CD-Romek podle známého komiksu Čtyřlístek. Hry jsou distribuovány společně s časopisem, který ale pro hru není nikterak potřebný. Jedná se o sérii několika miniher + hlavní adventury s postavami Čtyřlístku. Celá hra je kompletně česky, adventurní část obsahuje i dabing, o který se postarali Ota Jirák (dabuje všechny mužské role) a Helena Brabcová, která dabuje Fifinku. Série obsahuje celkem 19 dílů, které si jsou velmi podobné, používají stejný engine i některé minihry. V každé hře navíc získáváte určitá ocenění (medaile), které se počítají ve všech dílech série.

V tomto díle najdete krom hlavní adventury se Čtyřlístkem také výuku angličtiny, pexeso, dámu, básničky, piškvorky, skládačky a puzzle. Tradičně nechybí ani logická hříčka Flappy, která provází celou sérii.

Název, respektive první co se mi vybavilo v mysli po jeho přečtení, je úžasný. :)