Critical Mass

20.06.2011

Akční 3D logická hříčka fungující na principu spoj 3. Ve hře máte hmotu složenou z barevných krychlí, kterou musíte s pomocí dalších kostiček zredukovat na nulu. Tíží vás však čas, kdy při delší nečinnosti hmota vybuchne. Hra se tak stává poměrně rychlou záležitostí vyžadující pozornost.

Critical Mass se ovládá pouze s pomocí myši, kterou lze otáčet hmotu a sázet krychle. K dispozici jsou vám 3 powerupy - zpomalení času, navýšení skóre a oddálení hmoty. Kromě klasického módu se 3 obtížnostmi je zde nekonečný survival, závod na čas a meditační mód, kde si můžete volně stavět z daného počtu kostek.

Cílem je vždy získat co největší skóre a umístit se vysoko v online žebříčcích.

Když jsem poprvé zapnul Critical Mass ihned se mi vybavila Rubikova kostka, kterou jsem snad nikdy v životě nesložil. Naštěstí se Critical Mass hraje jinak. Vaším úkolem je spojit čtyři stejně barevné kostky přidáním další kostky, které pak zmizí. Hra dobře kombinuje jednoduchost hraní s orientací v 3D prostoru. Možná ze začátku, to přijde trochu chaotické ale po pár levelech se člověk do toho dostane. Pak už jen metat kostku za kostkou a tvořit velká comba. Ve hře jsou čtyři herní módy (Classic, Survival, Meditation a Rush). Celou dobu hraní Vás doprovází jedna jediná skladba, i když je není špatná, tak hrát déle než hodinu nejde. Omrzí i lepší skladby. Výjimkou je Meditation zde je jiná skladba.

Verdikt: Critical Mass je odpočinkovou hrou na 40 minutové hraní ale stejně Vás donutí k použití všech starých šedých mozkových buněk. 65%

Pro: Orientace v 3D prostoru.

Proti: Jedna skladba, která se omývá pořád do kola.