Pokud by se mě někdo zeptal, jakou multiplayerovku jsem hrál v dětství, řeknu mu, že to byl Counter Stike 1.6 staženej z Kotelny. A právě "Kántr" byl první online střílečka, celkově první hra, kterou jsem si nechal od kámoše nainstalovat na svůj první počítač...ono už to bude dobrejch 16 let zpět :D

Rád vzpomínám na zlaté časy na základce, kdy jsme to hráli s kámošema v šestičlenné partě. Hodiny a hodiny propařené na všelijakých serverech. Kolikrát jsme si i vytvořili a zaheslovali vlastní server a hráli proti sobě. Naše nejoblíbenější mapa byla Dust 2 a jednu dobu, jsme ujížděli na Obří kuchyni (Název serveru si bohužel nepamatuji). Bylo také období, kdy jsem to hrál i sólo. Ze začátku jsem hrál Paintball servery, potom jsem přesedlal na Zombie módy a nejdéle jsem vydržel u Avatar serveru.

Hrát v partě, má svoje výhody, ale já si CSko dokázal užít i v jednom. Je tedy fakt, že když jsem byl sám, tak se vždy našel server, kde se to hemžilo pakošama první třídy a to pak bylo na mrtvici. Ale dám si ruku na srdce, sám jsem měl pubertální potřeby a byly dny, kdy jsem kempil a nějaký ten ban, za to taky padnul. A nebo mě pos*al kempmetr.

Hra má docela solidní arzenál a svojí TOP zbraň si tu vybere snad každý. Skiny jednotlivých hratelných postav, ať už Policistů nebo Teroristů, jsou taky povedené. Nejvíce se mi vryl do paměti soundtrack  v menu, ten je prostě legendární. Hra nabízí i spoustu zajímavých map, které jsou různorodé a zajímavé.
Counter Strike je nenáročná hra, pro nenáročné lidi, kteří chtějí u hraní relaxovat a dobře se pobavit. Ač se na hře podepsal zub času, tak se furt jedná o legendu. A myslím, že jí tento titul navždy zůstane.

Pro: Úvodní soundtrack, arzenál zbraní, servery, nenáročné a odpočinkové

Proti: Někteří hráči na serverech

Párkrát jsem hrál s kolegama na střední a proti amatérům je to docela sranda. Hrát to ale proti lidem co mají strojově našprtané mapy a stříli sniperkou v pikosekundě je především vopruz. Vytrénovat se na takovou úrověň považuju za známku slabomyslnosti.

Pro: ustřílet snipera dvojcí Berret přes půl mapy a podobné kraviny pro fajny pocit :)

Proti: dlouhodobí hráči counter-strike

Myslím že tuto hru jde hodnotit dvěma způsoby. Na jedné straně je to dobrá hra, kde si můžete zkusit boj proti-teroristických skupin proti teroristům. Skvěle si zataktizovat. Vyzkoušet mnoho nových a originálních map. Counter strike 1.6 neurazí ani po tolika letech, na kde jaké lance. To je co říci... Na druhé straně z pohledu herního gurmána můžeme hru zkritizovat že vlastně nejde o nic jiného než nereálistické střílení které se opakuje stále dokola po pár minutách a povražděním všech oponentů, ,,výplach mozku" okořeněný maximálně položením bomby C4. Obě varianty mají dle mého názoru kousek pravdy.

Pro: v dobrém týmu se může jednat o dobře sehranou akci

Proti: nic víc než bohapustá střílečka

Nemohu jinak, než ohodnotit 100% tuto akční pecku, u které jsem proseděl několik dní, týdnů, měsíců, roků. Zažil přitom nespočet zážitků, projezdil jsem nejednu lan-party, dostal se do nejednoho klanu, dokonce i vyhrál nějakou tu cenu.
Asi nejlepší a nejznámější multiplayerová modifikace pro Half-life.
Skvělá hra na odreagování, po delším hraní ale začíná lézt na mozek... Ideální do hodin informatiky na střední škole.

Pro: hratelnost

Proti: po delším čase nuda, profi hráči

Až na to, že jde o pure camp a vypatlává to mozek, je CS velmi dobrá hra. :)
-15 +4 −19
Hra postrádající příběh, pro mě tudíž i jakýkoliv smysl. Aniž bych chtěl někoho urazit, většina hráču CS, které jsem měl tu čest poznat, příliš inteligence nepobrala.
Pět procent dávám jen proto, že CS byl pro mě pětiminutovou "zábavou" pouze při vleklých hodinách ICT ve škole, pak jsem obvykle při prvních příznacích příšerné nudy raději měnil CS za Solitaire. Jednoduchá hra pro jednoduché lidi.
-21 +10 −31
Nejvetsi blbost co jsem kdy videl. Nechapu ty lidi. To podle me hrajou lidi, kteri nevidely skoro zadnou jinou poradnou parbu a nebo to byla jedna z prvnich her co hraly a nebo je ovlivnujou ostatni fanaticni hraci.

Pro: Nic

Proti: Vsechno

-30 +7 −37
Vým že se to některým z vás líbit nebude ale já rozhodně bych dal hře "Half Life" alias CS tak 15%, CS Source tak 30% a CS 1.6 tak 45%.
Oproti tomu hře CrossFire bych dal tak 85% .
Argumenty že CF (Crss Fire) je kopírkou CS se mi nezdají být oprávněné, protože CS nebylo první FPS a nebyl to ani nápad vývojářů, tudíž CF nemůže být kopírkou CS.
Za první FPS bych asi označil Quake 1 a nebo Wolfenstaina (1. díl), nevím přesně který byl dříve :)

Kdybych porovnával CS/CF
Tak CS
+ ...... nenašel jsem bohužel asi žádný ..možná grafiku ale tou bych se rozhodně nechlubyl a to zvlášť v případě zbraní .. které mimochodem moc reálným nepasují.
- Free server, tudíž si každý prostě nahodí vlastní server a nazdar ..
- Boti, boti nejsou podle mě dobrá věc do Online FPS
- Registrace .. ta úplně chybí takže jakýkoli postup si nahrajete tak vám nezůstává, s tím souvisí aj možnost získávání zbraní ..
- Vybavení .. prakticky žádné až na pár vyjímek.
- Módů zde také není moc.
- Admini .. bez komentáře :)
- Nereálnost (DMG, brnění atp.).
- AntiHack prakticky chybí

Cross Fire
+Regostrace a tudíž se vám ukládá i postup (Hodnosti, levely, vyznamenání, zbraně, body atp.)
+ AntiHack i když nedostačující ale pořád nějaký
+ reálnost (DMG jsou v jistým měřítku vůči sobě tak že prakticky v tomto měřítku odpovídají realitě, helma ani vesta vás prostě před L96 [AWM/AWP] či jinými zbraněmy nezachrání a stejně tak Flashovej granát .. když máte brýle a schytáte to tak ohluchnete na chvíly a stejně chvíly nevidíte ..).
+ Velkým plusem podle mě je velké množství zbraní a systém nákupů za Gp, potom možnost doplatit si zbraně za Z8p a další výhody, samozřejmě Black Market.
+ Boti úplně chybí, což je dobře, už jen z důvodu toho že na nikom nemůžete takto "nafarmit" body.
+ Výhody za Z8p z vás nedělají boha :) .
+ Postavy pro holky .. to se ovšem asi nevyužije tak jak vývojáři zamýšlely ..
+ Obrovským plusem jsou Klanové servery a Klany, na klanových serverech se nechá zažít spousta legrace při souboji Klan vs. Klan :)
+ Další věc kterou ocení hlavně nováčci je tréning.
+ V neposlední řadě bych za plus označil i to že servery jsou jen ty co zpustí vývojáři hry, každý server je rozdělen na 9 Channelů a na každém si můžete založit místnost (room) až pro 16 lidí (Tudíž maximálně 8 vs 8, Free for all je jasné atd.).
+ Oproti CS je podstatně více módů a map.
- Vadou na kráse CFka je prostě grafika a pohyby ..

Závěrem: Podle mě je CrossFire lepší než Counter ale je to jen věc názoru .. někteří lidé nemají a jiní zase mají zájem o Expení, získávání levelů, šetření atp.
Mě osobně by prostě nebavilo mít za chviličku vše co jde ..

Pro: Možná grafika ..

Proti: Je toho prostě moc ..

-38 +7 −45