Corsairs: Conquest at Sea

Corsairs, Der Korsar

03.03.1999

Realtime strategie zasazená do romantického prostředí karibských korzárů, bukanýrů a pirátů vůbec, během 17. století.

Začínáte s jednou plachetnicí uprostřed moře, malou základnou na jednom ostrůvku, s trochou peněz a nějakým tím nákladem. Pro lepší přehlednost je hra viděna shora. V průběhu hry obchodujete s ostatními přístavy, od nejlevnějších komodit se propracováváte k těm luxusnějším a z nahromaděného bohatství potom rozšiřujete své město, stavíte další lodě a najímáte další námořníky. Ovšem na mapě nejste sami a po mořských cestách křižují lodě vašich rivalů a dokonce pirátů. A aby vaše cesty nebyly úplně jednoduché, každou chvíli se mění směr a síla větru, což má vliv zejména na rychlost plavby.

Pokud se rozhodnete zaútočit na nepřátelské lodě, můžete si vybrat, jestli je rozstřílíte vašimi děly a pošlete ke dnu nebo se budete chtít plavidla zmocnit i s jeho posádkou a nákladem. V případě kontaktního boje vás hra přepne na speciální obrazovku, kde vidíte paluby obou lodí propojené třemi můstky, přičemž se na každý vejde pouze jeden voják. Pak už klasickým klikáním ovládáte své jednotky na cestě k vítězství. Pokud se vám podaří zabít kapitána nepřátelské lodi dřív, než zbytek jeho posádky, loď je vaše i se zajatými námořníky. V opačném případě jen ukořistíte náklad a aby bylo zajaté plavidlo funkční, musíte na něj přesunout část své vlastní posádky.

Grafika hry je detailní, s možností rozlišení od 640x480 až po 1024x768. Zvuků je ve hře málo, což ale zpestřují různé historické lidové melodie, hrané na pozadí během hry.

Ahoj, prosimtě kde si našel to vydání GOLD? Já našel poze francouzskou verzi a ta mně na XP nejede. Jede pouze doukud se nezačne načítat samotná hra. Nastavení, výber národu atd. to funguje.