Continue?9876543210

01.12.2013
03.01.2014

Co se děje s virtuálními postavami, které zemřou? Kam sestupují? Zrodí se duše do nového těla? Tvůrce Jason Oda se pokusil tyto představy zhmotnit.

Virtuální smrt stihla i našeho hrdinu. Poslední výprava nás zavedla na stezku smrti, přesouváme se tedy do jakéhosi "mezinebí", do speciální odkládací složky čekající na trvalé odstranění v ní zapsaných dat. Tato složka slouží jako dočasný "domov" pro další herní nebožtíky, jimž osud rovněž nebyl příliš nakloněn.

V roli zesnulého herního avatara se vydáváme prochodit zbylé vrstvy operační paměti, pátrat po skulinách v systému, díky kterým by se dala odvrátit definitivní "deletace" od uklízecích algoritmů, tzv. "Garbage Collectorů". Jelikož to bude cesta trnitá, plná protivníků, je nám na obranu věnován i honosný meč. Adventurní/RPG stránka hry si zakládá hlavně na dialozích a volbách dle hráčova přesvědčení. Rozmluvy s NPC, popř. i to v jaký výsledek rozhovor, zadaný úkol vyústíte, komu pomůžete a jakým způsobem, to vše se projeví na vašem okolí, pohledu na vaši osobu.

Svět Continua?9876543210 se skládá z 11 areálů, my jich navštívíme šest, jejich návštěva podléhá randomizaci. Každou lokaci limituje určitý počet "tahů", počítadlo v pravém horním rohu obrazovky, na jedno kolo (některá území mají čtyři kola po 45 sekundách, jiná dvě po 60 sekundách). Čili pomůžeme jen hrstce obyvatel. Po uplynutí doby (45s nebo 60s) se oblast začne tříštit a vás čeká minihra, v níž musíte do připraveného časového vymezení "Garbage Collectory" vybít. Posléze se navrátíme nazpět, dokončit resty, příp. navštívit nové odemčené domky. Na místnosti se čas nevztahuje. Po absolvování posledního "battlu" čeká území neodvratná likvidace, kterou přelstíme včasným dosažením "východu" či schováním se do úkrytu. V každém prostředí narazíme na svatyně, v nichž vyřknutím modliteb k modle "Lightning" nebo "Prayer" obdržíme "všimné", v případě "Lightningu" se zjeví bouře, ta nám proseká některé překážky ve městě, čímž nám zkrátí/usnadní např. přístupové body k "exitu". Za situace "Prayera" nám je umožněno postavit si další útočiště, pro všechny případy! Zemřeme-li, daň lze zaplatit ve zlaťácích nebo v obětování jedné ze skrýší.

Stylizace se nese v retro "kostičkovém" duchu za doprovodu tónů příjemné hudby.