Comer

1998

Comer je hongkongská point and click adventura ve stylu legendární Myst v perspektivě první osoby. Hra vyniká mystickou atmosférou a tajemným, napínavým příběhem s řadou puzzlů a hádanek. Nadstandardní herní doba v délce trvání několika desítek hodin se skrývá na 4 discích, které odhalují kompletní herní svět ve 3D, poskládaný z chirurgicky čistých linek a ledově chladného prostředí.

Celý příběh se točí okolo tajemství života, jeho evoluce a "hry stvoření", k čemuž odkazuje i dávné proroctví, které život popisuje jako "hru Zao Hua". I studie historie Země a vzniku života ukazují, že v minulosti v určitých intervalech docházelo k náhlému a hromadnému vymírání druhů, které vždy znamenalo počátek nového cyklu. Tyto teorie vzniku a zániku života se snaží rozřešit i Comer v našem příběhu, v pořadí již dvacátý osmý. Když ale po stopách svých předchůdců vstoupí do zakázané zóny vyhrazené pro experimenty, zasáhne tím do dalšího cyklu vymírání a evoluce.