Tak nadšení ze se hra dočkala recenzí v českých časopisech vystřídalo kroucení hlavou. Text v Levelu obsahuje tolik blbostí... Názor na hru stranou, ale tvrdit že původní hra je od Sierry nebo navrhovat jako lepší variantu dungeony, za to by autor zasloužil pár facek.
@M.a.t.t. (23.01.2023 17:07): Práve na to narážam, to podľa mňa nemala byť evokácia, ale nepodarený pokus o súčasnú 3D grafiku v malom tíme.

Keby si trochu spravili výskum, tak by videli, že malé, niekoľkočlenné tímy dokážu urobiť oveľa krajšie hry, tu mi to príde, ako keby to robil začiatočník. Nevypadá to dobre a tej cenovke to neodpovedá.

Druhým aspektom je dizajn (levelov aj puzzlov), ktorý, ako som pochopil, nijako nezmenili/neupdatli. A recenzenti im to dávajú zožrať.
@Tarhiel (23.01.2023 16:06): Samotný nápad nie je zlý, ale remakovať hru, ktorá pôvodne vznikla už v roku 1976 v roku 2023, tak aby aj vizuálne evokovala skôr ranné 3D hry sa mi zdá vcelku nešťastné. Nerozumiem, prečo sa nepokúsili o nejakú štylizáciu, ktorá by to mohla lepšie zakrývať. Retro hry sú nakoniec stále v móde, no toto nie je retro, ale iba zastaralé.
@Tarhiel (23.01.2023 16:06): Hele já v tom strávil už 4 hodiny a baví mě to. Jako převedení textovky do 3D to funguje dobře. Grafika sice mohla být lepší, ale snaha o nějakou realistickou by ke hře neseděla. Především je to věrné předloze a to i atmosférou.
Na toto som bol celkom zvedavý, ale Williamsovci očividne zaspali dobu, podobne ako nedávno Lori a Corey Cole s Hero U.