Code Name: S.T.E.A.M.

Lincoln vs. Aliens, Rinkan Basasu Eirian

13.03.2015

Ve hře Code Name: S.T.E.A.M. se ujmete týmu Strike Team Eliminating the Alien Menace (S.T.E.A.M.), což jsou vojáci využívající k boji speciální vybavení poháněné párou. A jak již jejich název napovídá, jsou trénovaní pro boj s mimozemskou hrozbou. Příběh je vyprávěn animovaným komiksovým způsobem a zavede nás do alternativní viktoriánské éry, přičemž ve hře potkáme třeba i Abrahama Lincolna, jelikož zatím co příběh započne v Londýně, později se přesune do USA.

Hratelností jde o 3D tahovou strategii podobnou třeba sérii Valkyria Chronicles. Hráč ovládá partu postav, které mají omezený pohyb na jednotlivé tahy a k akci vyžadují páru jako alternativu k energii. Každá z nich má samozřejmě unikátní schopnosti a zbraně, přičemž ne všichni jsou k dispozici od samého počátku, ale postupně se odemykají v průběhu příběhu. Navíc disponují i speciálním útokem, u kterého nezáleží na páře, ale lze jej použít jen jednou během úrovně.

K dispozici je i online a lokální multiplayer. Nabízí klasický mód deathmatch, kde se proti sobě utkají dva hráči s týmem čtyř hrdinů. V A.B.E. Battle jde pak o real-time souboje v bojovém mechu a v Medal Battle pak hráči sbírají medaile v omezeném počtu tahů. Hra také podporuje Amiibo figurky ze série Fire Emblem. Za jednotlivé postavy pak mohou hráči hrát, což však neplatí u hlavního příběhu.