City Bus Simulator 2010: New York

2009

City Bus Simulator 2010: New York je další z řady německých nízkorozpočtových simulátorů. Ve hře budete hrát za řidiče jménem Carlos, který právě nastoupil do své nové práce. Ze začátku vás čeká výuka, po několika dnech se již můžete vydat do ulic New Yorku, který sice není věrnou kopii tohoto města, ale naleznete zde spoustu slavných budov, ulic a čtvrtí. Jako řidič autobusu budete samozřejmě také prodávat vstupenky, což je ale činnost tak stereotypní, že každého pravděpodobně omrzí, ostatně stejně jako celá hra, ve které se styl hraní prakticky nemění.

Celkem dobrá fyzika autobusu s pěkným ovládáním prvků autobus.... to je seznam pozitiv. Negativa:
- totálně zmršené ovládání
- hra neustále padá
- hra si pamatuje jen náhodně některý nastavení
- support uplně k ničemu, stránky jak od 8mi letýho kluka, v němčině pouze (ta anglická verze je horší jak prohnaná translatorem)
- tutorial víceméně debilní, strašně neintuitivní, nepřipravenej ohlídat hráče aby dělal to co má, kdykoliv si můžete něco nastavit blbě a tim si zapříčinit prakticky znemožnění projití tutoriálem
- příběh je u autobusovýho simulátoru podle mne blbost, lepší by byl imho systém Scenarios, protože zápletka motající se kolem ukradeného linkového autobusu, kterou řeší řadový řidič tím, že plní směny za chybějící řidiče a ve volnym čase popojíždí "městem" (skládající se z jedné dlouhé ulice a 5ti menších vedlejších) je akorát tak výsměch slovu simulátor
- autoři jsou banda lidí, kteří si řekli, že udělají hru a když už byl jakžtakž použitelnej build tak ho začli prodávat a víc se o to nestarali. Hra je šíleně moc nedotažená do konce, je nemožný se skrze technické komplikace dostat na konec, obsah hry je strašně omezen příslibem neexistujících updatů.... a autoři se na to vykašlali a radši šli dělat další a další simulátory postavený na stejným engine a stejným lajdáctví, non-supportu, nestabilitě a vším dalším, co už u týhle hry udělali blbě. Je to jen typická ukázka toho, jak se dobrej nápad dá zmršit tím, když v 70% vývoje máte pocit, že už je hotovo.

Pro: prvky simulace a fyzika

Proti: prakticky úplně všechno ostatní