První a zatím poslední DLC bylo po vlně kritiky staženo z prodeje.
Na to že měli čtvrt roku betatestingu od content creatorů, tak ta hra je snad v alpha verzi.
Pobavila mě zpráva, když mi polský známý, se kterým občas chatuju, napsal, že jsem to 1 %, který tu hru může hrát na více než 15 fps. :-D
Po shlédnutí několika strýmů jsem velmi rychle pochopila že se jedná o trochu graficky vylepšenou jedničku která obsahuje asi 8438 módů od komunity.
Pokládám - jako u FS22 - za drzost, chtít za to peníze, když se nejedná o "novou" hru.
Graficky se to zlepšilo, to popírat nebudu ale jinak to nemá nic kvůli čemu bych to kupovala. Cities Skylines považuju za jednu z mých nejnej her a celkem jsem se těšila na II protože tu hru prostě mám v TOP 3 na prvním místě. Zklamání to vlastně ani není, po zjištění že mi II nemá co nabídnout, protože už ji doslova mám (co se týká vychytávek) v podobě prvního dílu, několika DLC a pár módů. Vzhledem k tomu že to je Cities a určitě v základní hře nebude všechno, můžeme s dalšími týdny / měsíci, počítat s mnoha DLC, které budou obsahovat další mody od komunity.
Na jednu stranu škoda, na druhou .... když chceš víc, narazíš.

PS : v záchvatu nadšení, jsem se dokonce chtěla zůčastnit výzvy s LOGEM hry kdy bych mohla hru získat zdarma a už jsem svůj výtvor málem i odeslala, když mi došlo že o tu hru vlastně ani zájem nemám.

---------------------------------------------------------------------
Dodatek : v podstatě si tuhle zprávu, můžete představit i jako recenzi. Opravdu to není nic co by jeden musel mít, protože .... proto.
Dle nejnovějších zpráv nebude hra podporovat Steam Workshop. Vznikne novinka Paradox mods, která bude sjednocovat módy pro všechny verze hry, čili i pro konzole.

Tvůrci hry dále spolupracují s autory oblíbených módu do CS1, tyto módy budou nejspíše k dispozici hned po vydání i do druhého dílu.
Hm, díky tomu, že to hraje snad každej, kdo dělá videa na YT, tak už teď vím, že budu potřebovat nějaké mody a že ty mody vzniknou. (prop lines)
Zima vypadá vcelku ošklivě, a ty industriální a zemědělské zóny jsou přímo hnusné. Zlepšení vidím ve vodě, ale jinak mi přijde, že ta hra vypadá vesměs podobně ne-li víc plasticky, než jednička, to bude rozhodně chtít reshade. ale myslím, že si to asi zahraju.

Největší zlepšení je asi v silnicích, způsoby, jak si s nimy a s terénem vyhrát jsou vcelku revoluční.
Ty základní budovi služeb, jako školy a podobné, už teď v tom vidím, že to je takový základ a budou na nás chrlit předražené DLCčka, které budou přeskinovávat všechny tyto budovi.