Chess Titans

30.01.2007

Chess Titans jsou klasické šachy, které jsou dodávány spolu s operačním systémem Windows a to ve verzích Windows Vista a Windows 7, kde však nebyly součástí verzí Home Basic a Starter.

Hra je zpracována ve 3D, lze si vybrat z několika druhů provedení jak figurek, tak samotné šachovnice a také pohled - buď líbivější z nadhledu, nebo přehlednější seshora dolů.

Je možné hrát buď proti počítači nebo ve dvou hráčích u jednoho PC. Při hře proti počítači hra nabízí výběr z deseti stupňů obtížnosti, takže hra nabízí výzvu jak pro začátečníky, tak pro zkušenější hráče.

Co napsat k Chess Titans? Vlastně skoro nic, jedná se jen o další šachový software, který je součástí příslušenství u Windows 7.

Deset stupňů obtížnosti nabízí možnost postupného tréninku, pro mě jako ne-úplného amatera, nebyl problém začít na šesté obtížnosti. Zas tak moc se v nových šachových softwarech nevyznám, ale přišlo mi že mezi jednotlivými stupni byly velké skoky. Avšak i stupeň osm lze pokořit. A s devět a deset si to ještě vyřídím.

Avšak žádný dostupný software, nenabídne schopnosti zkušeného šachysty :D

Závěrem bych řekl, že si vývojáři mohli spíše vyhrát s designem. Bohatší a různorodější zobrazení, namísto chladného a strohého podání, by bylo fajn.
65%

Pro: Dobrá šachová partie...

Proti: Nevýrazné.....nelišící se od ostatních softwarů.