Chemicus II: Die versunkene Stadt

2002

Z chemické laboratoře v budově společnosti Avelarius Inc. proniká zelený dým. Záchranné týmy jsou na cestě a zdá se, že zde došlo k nehodě. Nositel Nobelovy ceny, profesor Avelarius, který by měl být jako jediný v budově, není k nalezení. Jeho asistent jde po stopách Avelariova posledního pokusu, a jak naznačuje jeho deník, profesor objevil vstup na tajemný ostrov alchymie, nacházející se mimo naši známou realitu. Asistent se vydává na tajemné místo, které je pod dohledem Strážců vědění a postupně odhaluje tajemství ostrova i střeženého kamene mudrců.

Jako profesorův asistent se můžete vydat po jeho stopách, kde odhalíte mnohá alchymistická tajemství. Abyste nalezli svého nadřízeného, budete muset vyřešit celou řadu hádanek a úkolů z oboru chemie, jejichž obtížnost je vysoká i pro zkušené adventurní hráče. Pro tento případ slouží jako pomůcka rozsáhlá interaktivní encyklopedie obsahující podrobné informace o chemických látkách a jejich vlastnostech, chemických změnách a dalších podrobnostech, které ocení jak laici, tak studenti v hodinách chemie.