Champions of Anteria

30.08.2016

Původní záměr vydání osmé části strategické série The Settlers ohlášené jako The Settlers: Kingdoms of Anteria vedl pod dojmem kritiky hráčské veřejnosti ke zrušení projektu, jehož fragmenty byly použity k vytvoření zbrusu nové hry a potenciálně ke startu nové série Champions of Anteria.

Ve své podstatě se jedná o taktickou real-time strategii s prvky akčního RPG, v níž prim hraje trio hrdinů ovládané hráčem. Jeho primárním cílem je záchrana starobylého království Anteria, kterému hrozí zkáza. Celou oblast tvoří mapa složená z řady různorodých oblastí, které nabízejí odlišné úkoly a jsou ovládány různými frakcemi a nepřáteli. Naši hrdinové pak disponují rozličnými vlastnostmi a schopnostmi, jimž vládnou hlavní elementární síly vody, kovu, ohně, blesku a přírody, a jejichž kombinace se vzájemně doplňují.

Vlastní souboje a šarvátky probíhají v reálném čase. Předchází jim režim aktivní pauzy, kterou lze využít k rekapitulaci schopností, které má hráč k dispozici a k naplánování nadcházejícího útoku. Vedlejší úkoly pak nabízí řadu příjemných bonusů. K dispozici je i částečně upozaděná domovská základna s jednoduchým systémem craftování, díky němuž lze získat například zásobu léčivých lektvarů nebo novou výbavu.