Chainz 2: Relinked

14.09.2005

Pokračování logické hry Chainz, ve které jde znovu o spojování různobarevných elipsovitých oček na herní ploše a tvoření trojic. Původní hra se zde vrací s několika vylepšeními. Stejně jako v předchozí části lze řetězce oček tvořit jak ve vodorovném a svislém směru, tak je možné tvořit i čtyřsměrná spojení, zde lze navíc tvořit spojení i v rozích herní plochy. Při vytvoření řetězce s očkem, na kterém je umístěna bomba, dojde k jejímu výbuchu a zmizí i okolní spojovače, které nebyly součástí řetězce, ale byly zasaženy výbuchem bomby.

Tentokrát hra nabízí více než 200 úrovní a kromě původních dvou herních variant (klasická a arkáda), je možno navíc vybrat z herních variant strategie a puzzle. Ve strategickém módu je nutné každé kliknutí počítat a po každém kole jsou na herní plochu přidána tři očka. V puzzle variantě musí hráč vybít celou herní plochu, která je v každé úrovni určitého tvaru. Jednotlivé úrovně jsou mezi sebou odděleny jakýmisi mezihrami, ve kterých lze získat další bonusové body. Na atraktivnosti přidává hře zajímavý zvukový a hudební doprovod.

Hru jsem dostal zdarma k objednávce na GameExpresu. Jelikož jsem již několik hodin proseděl na RPGčkách, strategiích apod. rozhodl jsem se zkusit i tuto nenáročnou puzzle hru. Člověk by si i řekl, že si u hry odpočine, ale opak je pravdou. Hudba je víceméně otravná a když už po několikáté neuhrajete složitý level, pěkně se u toho rozčílíte.

Pro: hádanky

Proti: nic vyjímečného, otravná hudba