Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Celtic Tales: Balor of the Evil Eye

1995
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Keltské kmeny na ostrově Éire (Irsko) byly po léta sužovány útoky prastaré rasy Formorů, která je na světě déle než samotní bohové. Pomoci může jen z nebes seslaný hrdina, který sjednotí mezi sebou znesvářené kmeny, stane se jejich vysokým králem a vyžene Formory z ostrova. Tím bájným spasitelem Keltů je hráč, což nepřekvapuje zdaleka tak, jako že se jedná o izometrickou kombinaci tahové strategie a RPG od japonského studia známého dnes jako Tecmo Koei, především v hack´n´slash žánru.

Začátky bývají skromné. Začíná se s jedním královstvíčkem a cílem je ovládnutí celkem 17 ostatních, skrze kombinaci války a diplomacie. Teprve poté je úspěšný odpor proti Formorům, vedeným hrozivým Balorem, myslitelný. Do doby, než království dostatečně zesílí, musí hráč, ve svém vlastním zájmu, platit Formorům pravidelný tribut. Jeden tah se tu rovná jednomu měsíci.

Hráč musí být jak prozíravý taktik, tak dobrý hospodář. V každém z království je třeba rozvíjet rostlinnou a živočišnou výrobu. Farmy poskytují při podzimních sklizních obilí a skot je cenným obchodním artiklem. Těžba dřeva a rudy slouží ke stavbě domů, výrobě zbraní a jiných předmětů. Přebytků z výroby se lze zbavit skrz obchod a prodávat je pomocí karavan svým sousedům. Boj, odehrávající se ve stejném okně jako zbytek hry, může dopadnout obsazením království, ústupem s válečným lupem i zajetím hrdinů nepřítele a jejich naverbování do vaší armády. Sjednocovat irské kmeny jde i bez boje, což je kvůli zdlouhavosti volba jen pro malou část hráčů.

Do armády může být najato až sedm hrdinů, jejichž vlastnosti se liší podle toho, zda se jedná o válečníka, druida nebo barda. Pouze druidi s bardy jsou schopni používat magii, jejímž zdrojem je náboženství, zastoupené ve tabulkách „kulturou“. Každý hrdina má svůj vlastní portrét, inventář a unikátní předmět, díky kterému v něčem vyniká nad ostatními. Při plnění úkolů, na které hráč hrdiny nasazuje, dochází ke zlepšování jejich schopností. Hrdinové si tak vyzkouší průzkum, nebo jaké to je, hlídat stádo dobytčat.

Hratelnost se dá přirovnat k jiné tahové strategii, od týchž autorů, Romance of the Three Kingdoms. Ta je však na rozdíl od Celtic Tales, hry výtvarným stylem takřka nerozeznatelné od těch západních, záležitostí určenou především pro japonské hráče.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.