@tloucihlavouostul (02.09.2012 22:13): Súhlasím, ale obratom dodávam, že pre vývojárov takto špecifických hier by malo platiť to, čo pre všetkých iných: že najskôr hra musí byť dobrá ako hra (to znamená gameplay, príbeh, grafika) a potom to môže byť aj dobrá kresťanská hra.
I keď som žiadnu z týchto špecificky kresťanských hier nehral, z recenzí (kedysi som čítal aj jednu slovenskú, cca. z roku 2000, ale nemôžem ju už nájsť) mám pocit, že autori v prvom rade kritizujú nezvládnutú hru (na viacerých frontoch), než to, že je to hra propagujúca kresťanský svetonázor, poprípade, že kresťanstvo prezentujú veľmi smiešne.

@Tarhiel (02.09.2012 06:33): Tak on snad nikdo ani nepochybuje o tom, že křesťanské hodnoty je možné nalézt i v mnoha "nekřesťanských hrách". Zkusme to téma pojmout úplně jinak a z oné "křesťanskosti" (hrozné to slovo) udělejme něco na způsob pouhé obchodní značky, která nejdřív prorazila u lidí v mnoha jiných médiích (přeci jen se Bible prodává vcelku slušně) a očekává se, že úspěch se přenese i na pole videoher... Křesťanství je značka oblíbená ne u stovek, ne u tisíců, ne u milionů, ale dokonce u miliard lidí. Gábi i Horst jistě uznají, že když je něco prověřeno tolika vírychtivých zákazníků, že to zkrátka musí uspokojit naprosto každého. Oproti jiným oblíbeným značkám, jako například Star wars, navíc má křesťanství výhodu ve velmi nízké (spíše žádné) ceně licence a tudíž se ji může chopit více herních vývojářů... Křesťanské hry zkrátka jistý potenciál mají.
Ono celkovo téma "kresťanská hra" by bola na dlho.

Snaženie sa zo strany istých skupín fundamentalistických kresťanov o vytvorenie dobrej kresťanskej hry padá (zatiaľ nepoznám jedinú výnimku) na nepochopení/neprijatí základného konceptu hry (z tech. stránky gameplay zaostáva za „svetáckymi“ titulmi), ktorú chcú vytvoriť: V čom je kresťanská hra unikátna od ostatných titulov? Len prezentáciou viery? To je trochu málo. Totiž, ide o to, prečo by kresťan nemohol nájsť ľudskosť alebo hĺbku (alebo čokoľvek v hrách hľadá) aj v tituloch, ktoré sa „pod pokličku“ kresťanské neradia (Dear Eshter, Planescape:Torment, alebo, podľa mňa geniálne Black and White)? A nie je snáď základná premisa akéhokoľvek dobre naprogramovaného RPG sloboda voľby (a nesenie si následkov za svoje rozhodnutia)?

Sorry, nedá mi to, téme som sa venoval v diplomovke :)
@Drolin (27.08.2012 22:48): A jo, na Left Behind: Eternal Forces jsem dočista zapomněl. Jinak, těch křesťanských her tady chybí opravdu ještě moc. Ony sice pravděpodobně nikoho moc ke hraní nenalákají (naštěstí / díky Bohu), ale dobré je přeci mít přehled o všem. Z těch, co tu ještě nejsou mě nejvíce straší asi toto.
Zajímalo by mě, kolik jiných křesťanských her se tady na databázi najde. Jinak, tohle ve skutečnosti první křesťanskou FPS, tou bylo pravděpodobně Super Noahs Ark, ve které se střílelo ko kozlech.