Catching Features

12.03.2008

Catching Features je první hrou svého druhu, zpracovávající jeden stále ještě poněkud méně známý sport - orientační běh. Cílem v tomto sportu (a tedy i v této hře) je oběhnout trasu v přírodě za co nejkratší čas, a po cestě najít v mapě zaznačené kontroly, v terénu reprezentované malým lampionem. Používáte mapu specifickou pro orientační běh, která je velmi podrobná. Při volbě postupu z kontroly na kontrolu je třeba brát ohled nejen na délku zvolené trasy, ale i převýšení, průchodnost terénu a záchytné orientační body (tzv. catching features). Ve hře je pro vás přichystána celá řada závodů v různých světových destinacích.

Je možné své časy porovnávat s ostatními hráči po internetu, vytvářet a sdílet vlastní tratě a také pořádat online turnaj. Hra umožňuje i tvorbu vlastních map v propojení se softwarem pro tvorbu map OCAD. Veškerý vývoj hry má na svědomí jediný člověk, britský orientační běžec Greg Walker.

Já vím, je to fakt bída, přesto je to docela oblíbený. Asi ale výhradně mezi orienťáky, z nouze. V dohledné době sem přidám Virtual-O, což je taky orientační běh, teď v Early access. To vypadá technicky hodně dobře