Castle in the Darkness

Nicalis •  Matt Kap
05.02.2015

Castle in the Darkness je v retro 2D plošinovka, která našla svou inspiraci v klasických sériích jako Castlevania, Metroid nebo WanderBoy. Stojí za ní Matt Kap, jeden z tvůrců roguelike hry The Binding of Isaac: Rebirth. Příběh začíná v momentě, kdy bylo království Alexandrie napadeno zlým čarodějem a jeho pohůnky. Vy, jakožto jediný přeživší člen královské gardy, musíte popadnout meč a vydat se zachránit zmiznuvší princeznu.

Se svým rytířem v modrém brnění se podíváte do hradu a jeho okolí zamořenými monstry. Hratelnost se skládá jednak z bojů s nepřáteli i řadou smrtonosných bossů, tak ze skákání skrz překážky, mezi nimiž nechybí tradiční bodáky znamenající při kontaktu okamžitou smrt. Postupně získáváte jak nové pohybové schopnosti, umožňující dostat se na dříve nedostupná místa, tak nové zbraně, brnění, kouzla a jiné předměty. Mapa hradu i podhradí ukrývají nejedno tajemství ve formě tajných lokací a nepovinných výzev a nechybí ani časté humorné narážky a easter-eggy.