Call of Duty 4: Modern Warfare je jasná volba. Single je sice krátký a naskriptovaný až hanba, ale zato hutný a zábavný. Vyhrává akčností, filmovostí, ale i nápady. Zápletka není nikterak originální, spíš jen tak na podbarvení toho, že se série přesunula do moderní doby, k níž všechny ty teroristické hrozby zkrátka patří, ovšem dílčí příběhy každé herní postavičky určitě zaujmou. Technické zpracování taktéž není žádnou revolucí, ale něco hezčího a působivějšího byste těžko hledali. Škoda jen chybějící interakce s okolím, tu však zachraňuje design každého jednotlivého levelu ve hře a nakonec taky špičkový multiplayer, od nějž se těžce odchází a vytahuje hodnocení až na 90%

Pro: hutnost a atmsoféra singleplayeru, perfektní akce, nezapomenutelné pasáže, zbraňový arzenál, mezi otřepanou klasikou i dost nápaditých, i když ne revolučních věcí, bezkonkurenční multiplayer, hardwarově nenáročné a hezky vypadající

Proti: skripty, rozdíly v interakci s prostředím, hrozně krátký singl

Bomba. Call of Duty nikdy nebolo lepšie. Modern Warfare priniesol pocit revolučnosti. Až filmový design a perfektná grafika len nahrávala dokonalej atmosfére. Bol tu aj nejaký náznak príbehu, ale ten išiel samozrejme mimio. Tá variabilita misií bola naozaj neskutočná.

Pro: Grafika, atmoséra, hrateľnosť, realističnosť, moderné prostredie, zbrane, rôzne vychytávky

Proti: Krátka kampaň

První dva díly COD mě příliš neoslovily - možná proto, že mě téma druhé světové války příliš nafascinuje. Ke čtvrtému dílu jsem byl skeptický, což se ukázalo jako chyba :) První mise působila dojmem: "ok, COD v přítomnosti", ale třeba intro, které následuje (možná trochu překvapivě po ní) mě překvapilo a začal jsem očekávat víc. Nejvíc se mi líbila mise v Černobylu, kde si celkem dlouho skoro nevystřelíte a vůbec to není na škodu. Hodně mě potěšily detaily jako pohled na město po výbuchu atomové bomby za doprovodu pomalu utichajícího tlukotu vlastního srdce....

Pro: ztvárnění fiktivního aktuálního válečného konfliktu, Černobyl, hudba, psi :)

Proti: nic co bych chtěl vyzdvihnout, ale pár nedostatků bylo

CoD pribeh v soucasnem svete? Tohle oznameni mi proste nesedlo. Vyzkouset hru me prinutily vysoke hodnoceni recenzentu po celem svete. Bohuzel jsem byl zklaman. Az moc rychle dohrane, az moc lehke, tunelovy desing misi, cekal jsem nejake novinky atd. - tech zaporu je hodne. K plusum patri atmosfera kampane a az holywoodsky vyhlizejici sceny. Prodejne se ctvrty dil jiste vyplatil, uvidime co udela s hraci paty dil z Pacifiku.

Pro: atmosfera, holywoodske sceny

Proti: az moc skriptu, AI, tunelovy desing misi, delka hry

Už v hodně sériích se potvrdilo že změna prospěje a oživí hru. Zde se to opravdu moc nevyvedlo. Nové zbraně a udělátka už mě k PC nepřitáhli tolik jako třeba zbraně v Call of duty 2. Je škoda že tvůrci zvolili zrovna dnešní dobu. Třeba takový pořádně zpracovanž Vietnam by mi seděl více. Doufejme že to šlápnutí vedle bylo jen v tomto díle.

Pro: Akce, Efekty a hudba Harryho Gregsona Williamse

Proti: Singleplayer, Hratelnost, Linearita a Jednoduchost

Ke hře sem přistupoval s jistou rezervou především díky, předchozím dílům, které za moc nestály a byl sem velice mile překvapen. Zasazení do současnosti se vydařilo, mise už nejsou tak fádní jako v předešlých dílech a některé momenty se opravdu vryjí do paměti. Největší plus je ale multiplayer, žádnou hru která vyšla v minulém roce už nehraju, až na CoD4.

Pro: Současnost, zbraně, mise, filmové momenty, grafika, MULTIPLAYER

Proti: respawn nepřátel

Skvělé a originální mise, skvělá atmosféra. Jedna z nejlepších válečných her co znám. Skvělé jsou mise v Černobylu a plno dalších našlapaných misí. Má svůj vlastní děj. U taky skvělých CoDů z druhé světové války byl děj, ale ten co se doopravdy stal. Na mě to působí báječně. Vůbec mi nevadí, že Call of Duty 4 má svůj vlastní konflikt, to je právě další plus.

Pro: Atmosféra,grafika, zbraně, vlastní děj, originalita většiny misí.

Proti: Málo misí.

Tohle bylo moc. Měl jsem sérii Call of Duty docela rád, zvlášť první a druhý díl patřily ke špičkám žánru. Nicméně třetí díl už naznačoval, že je to furt to samé dokola. Čtyřka to potvrdila byť v jiném prostředí - totiž moderní válce. Ano, běželo to plynule a vypadalo to docela hezky, ale furt je to ta hnusná arkáda bez špetky nápadu, jen tupé střílení, střílení a střílení. Očekávat změnu od pětky je asi zbytečné.
-2 +10 −12
Po počátečním skeptismu jsem se nakonec po celou hru skvěle bavil. Mise jsou různorodé a nepostrádají onu kýženou originalitu. Hratelnost podtrhuje dobře podaný příběh a vynikající technické zpracování.

Pro: Technické zpracování, atmosféra, originalita

Proti: Občas haprující AI

-3 +3 −6
Sice linearní střílečka, ale dotažená do naprosté dokonalosti se skvěle propracovanou hratelností a hodně dobře udělanými skripty které ještě více přitužují atmosféru...

Pro: grafika, akčnost, hratelnost

Proti: linearní a někdy moc přeskriptováno

-3 +4 −7
Nemám příliš v oblibě obyčejné válečné střílečky, proto první díl ze série Call of Duty byl také na dlouhou dobu poslední, který jsem hrál. Vzrůstajícímu fenoménu CODka jsem tak byl ušetřen. Až nedávno jsem si řekl, že je potřeba to změnit.

Musím říct, že celková debilita předčila i ta nejhorší očekávání a opravdu nevím, jestli se něčemu takovému ještě dá říkat střílečka. Spíš je to interaktivní film, protože zapojení hráče do hry je minimální. A jak jsem zjistil, tak po nepřátelích ani není potřeba střílet. Dřív nebo později je totiž zastřelí velmi „užiteční“ parťáci. Během první mise na lodi jsou sice nepřátelé rozmístěni za každým rohem, ale ve skutečnosti není potřeba vystřelit ani kulku. Kolem protivníků pobíhající spolubojovníci je za pár vteřin stejně pobijou. Stačí se jen dívat. V dalších misích se toho moc nemění.

U stříleček chci být já tím, kdo střílí. Potřebuji cítit, že kulka, která zabila nepřítele vzešla z mé zbraně. Mít za zadkem parťáky pletoucí se neustále pod nohy považuji za hodně špatný nápad. Ještě horší jsou pak situace, kdy zaměřeného nepřítele předtím než zmáčknu spoušť sejme parťák. To bych ho pak nejradši zastřelil taky. Přátelský oheň však povolen není, hra končí… Potěšení ze střílení se tak rázem mění v silnou frustraci.

Follow me, roger that, take cover, enemy on sight, cover me, fire in the hole…pěkně se na to dívá, ale když jsem se na chvíli ve válečné vřavě zastavil a viděl, že hra se vlastně hraje sama, tak jsem si položil otázku - k čemu tady vlastně jsem? Je hráč v celém tom povrchním divadle potřeba jen k tomu, aby přišel na určené místo a spustil skript?! Střílet se sice dá, ale jak jsem zmínil výše, tak takovéto „střílení“ mě tedy rozhodně nebaví.

Zmatený příběh, linearita a skripty by mi ani tak nevadily. Ale nulový pocit z dobře odvedené krvavé práce se odpustit nedá. Mise představující rozmazanou černobílou blitku byla pro mě také poslední. Pak jsem to vzdal. Děs a hrůza. A to jsem ještě nezmínil naprostou demenci nepřátel. Co se dá odpustit u zombíků a příšer všeho druhu lze jen těžko tolerovat u protivníků lidských. A u hry, která má být vzorem moderní AAA střílečky už vůbec ne. Skoro jsem si připadal jak u nějaké horkou jehlou šité budžetovky.
-4 +16 −20
Po Stalkerovi nejlepší střílečka loňského roku. Atmosférická, filmová a bez jediného hluchého místa. Dlouhá je tak akorát aby nezačala nudit. Jediné co to trochu kazí je respawn nepřátel. Jak se člověk hnedka vrhne do plnění úkolů, tak se obejde skoro bez střílení.
-5 +2 −7
Skvělé technické zpracování, skvělá filmová atmosféra, skvělý design a spád misí, různé skvělé nápady... Call of Duty 4 je prostě skvělá hra, jak v SP, tak i v MP.

Pro: Atmosféra, design, tech. zpracování, "Death from above"

Proti: Mohlo to být o fous delší

-6 +4 −10
Rozhodne jedna z nejlepsich her minuleho roku. Nadherna atmosfera a hlavne (to hlavne bych mel zminit dvakrat) zabava a skvela hratelnost. Plno nadhernych efektu a ke vsemu to slape i na horsim PC. Uz se nemuzu dockat na Call of Duty 5 (v listopadu).

Pro: Efekty, atmosfera, inteligence nepratel, hudba, mala narocnost na PC, akce...

Proti: Neustale se respawnujici protivnici, ?

-6 +4 −10
SKVĚLÁ HRA!!!Podle mě nejlepší call of duty co vyšlo ,neni to pouze stereotyp jako ve call of duty 2 ale mise jako pouze se snaiprem nebo střílení a bombardování z vrtulníků..Graficky se mi hra také líbí ovladatelnost suprova,hudba ještě zlepšovala atmosféru .

Pro: Grafika,atmosféra,hudba,ovladatelnostnení stereotypní

Proti: krátká kampaň,

-6 +6 −12
Skvěle zpracováno ,, nízké hw nároky při skvělé grafice , super nápady a překvapení

Pro: Atmosféra, zvraty

Proti: délka, nemožnost vykopnout dveře

-10 +3 −13
Podle mého názoru,je tato hra navržena jako multiplayerová,takže v případech proti:moc krátke vás,opravdu nechápu.Pokud si vzpomenete na cs 1.0.0.0 ,byl tam pouze trénink ,který vám zabral maximálně půl hodinky.Hru jsem dohrál na nejtežši obtížnost a po internetu hraji již dlouhou dobu,i když ne klasický mod ale HC (HARDCORE-1kulka=smrt)nehraju denně,na to nemám čas,ale přesto mě hra stále baví.ALTERNATIVA:CSS

Pro: atmosféra večerního hraní ,zbraně,hodnostní system v MP,realističnost v HC modu

Proti: podle predchozí zkušenosti hra prestane být autory podporována stejne jako cod1 a 2

-10 +3 −13
Call of Duty 4: Modern Warfare nejlepsi dil z teto serie ktery sem hral na pc,nevim jake sou na konzolich,ale tohle je lahudka zahral sem jednou aurcite si ji dam zase znovu jen skoda ze hra neni delsi urcite by si to zaslouzila,ale co by sme chteli ze,nic neni 100%

Pro: Výborná akce chytlavá hratelnost zápal ve hře a dobře zpracované mise

Proti: Krátký a občas pokulhává inteligence spoluhráčů

-15 +4 −19
Pro mě veliké zklamání. Nejen že je hra z této doby, ale má uplně celý vymyšlený děj a to jsem od autorů tak zkvělých předešlých dílů nečekal. Mam raději hry z období WW2, ale řekl jsem si, že pro spoustu lidí to je třeba dobrá změna, tak proč ne. Když jsem se dal do hraní singlplayeru, zklamala mě hra ještě víc. Hned první mise trénink. Zbytečně dlouhý a myslim si, že pro většinu hráčů zbytečný. Podle mě neni ovládání hry nějak složité abych k ní potřeboval trénink. Děj mě vůbec nenadchnul a chvílema jsem si spíš myslel, že hraju nějakého nového Hitmana než Call of Duty. Zvuky mě taky nějak moc nepotěšily a navíc je tam hodně zvuků z CoD2. Jediný co se mi na hře líbilo tak to je hratelnost (taky aby ne, když tim je vlastně série CoD známá) a hudební doprovod. Na obhajobu hry musím pochválit multiplayer. Je v něm spousta změň a rozhodně vás jen tak neomrzí. Jenom mi přijdou všechny mapy podobný.

Pro: Skvělá hratelnost a dobrý multiplayer.

Proti: Děj, délka hry, chvílema je hra nuda.

-17 +6 −23
Taaak..myslim ze tohle je nejlepsi hra co sem kdy hrala..Dobra grafika,dobre provedeni,dobrej singleplayer a nejklepsi multiplayer.dobry vyber zbrani,perku..myslim si ze neni o cem mluvit..:) je nice..:)

Proti: Pouzivani lamometu v MP

-18 +2 −20