Tuhle hru jsem hrál naposledy snad před deseti lety a úplně na ní zapomněl. Přesto jsem si na ni dnes vzpomněl a zkusil ji zde v databázi vyhledat. Zadařilo se a při vzpomínce na hraní téhle gamesy mě zaplavil příjemný pocit na ty skvělé hodiny strávené u Bust-A-Move 4.

Opravdu nevím, jestli je série Puzzle Bobble skutečně originální v tématice střílení a pospojovávání tří a více bublinek stejné barvy dohromady za účelem jejich zmizení, pro mě však byla první svého druhu. První díl Puzzle Bobble však obsahoval pouze nekonečně nedohratelnou puzzle kampaň od lelevu 1 po level XX, kde jste nesměli pokazit jediné kolo, jinak šlo skóre od nuly a motivace hraní dál pak byla malá, takže jsem to nikdy nedohrál.

Zde je kampaň vytvořena mnohem přívětivějším způsobem. To naprosto zásadní ale tkví někde jinde.

Je to možnost hry dvou hráčů na jednom počítači. Byla to hra vzniknuvší v podobné době jako Atomic Bomberman a dokázala podobně zdařile přikovat více jak jednoho člověka k jednomu monitoru. Jednoduchý nápad vzájemného posílání bublinek na hřiště soupeře fungoval bezvadně.

Kromě toho je Bust-A-Move 4 vyveden ve skutečně cool grafickém i hudebním stylu a při zhlédnutí videa mě zalila silná dávka nostalgie.

Příjemné vzpomínky na Bust-A-Move a Puzzle Bobble obecně si v současnosti obnovuji při androidí variaci jménem Bubble Shoot a pořád mě to moc baví.

Pro: skvělá zábava, multiplayer, hudba, grafický styl, roztomilost

Proti: je to přecijenom stále o tom samém a to i napříč díly. Dnes už existuje asi milión her tohoto typu