Business

1984

freeware

"Business" je jedna z nejstarších dochovaných her vytvořených na našem území, tzn. v Československu. Nejedná se o nic jiného, než převedení známé deskové hry Monopoly na Spectrum.

Ze začátku si zvolíte počet hráčů (2-4), napíšete jejich jména a pak už vidíte "herní svět" složený z 48 políček. Na začátku každého kola má hráč několik možností, ale většinou padne volba na hod virtuální kostkou, načež následuje posun o daný počet políček. Políčka jsou různého typu - z větší části jsou to nemovitosti (různé pražské ulice a náměstí) a železnice, ale jsou tu i speciální políčka, kdy hráč získá/musí zaplatit určitý obnos či skončí v žaláři.

Jakmile hráč projde přes poslední políčko, vrací se na start a získá startovné 200 Kčs. Kromě hodu kostkou se můžete na začátku tahu kouknout na informace o nějakém políčku, či nemovitost prodat. Pokud se dostanete na nemovitost, kterou již vlastníte, můžete přikoupit další dům, čímž zvednete "nájem", čili obnos, který musí ostatní hráči zaplatit, pokud skončí na vašem políčku.

Hra bohužel obsahuje bug, kvůli kterému se pravděpodobně nedá dohrát.