Bullet ZORZ

2008

freeware

Na freeware scéně známý vývojář Hempuli se přiznal, že tahle hra byla jakási zkouška, zda dokáže vytvořit hru za jeden týden.

Hra je graficky dost podobná Crayon Physics, ale herně už tolik ne, tady kreslit nebudete. Bullet ZoRZ je logická plošinovka, ve které musíte se svým panáčkem pro dokončení každého levelu posbírat všechny diamanty. Problém tkví nejen v ostnech a dalších pastech, ale v tom, že diamanty jsou na pro vás nedostupných místech. Abyste se k nim dostali, musíte použít svou věrnou pistolku, ráže protiletadlový kanón. Na meganáboj, který z pistolky vyjde, můžete vyskočit a letět na něm tak, abyste se dostali k diamantům. Střílet můžete čtyřmi směry a někdy to chce rychlou reakci - střelit, vyskočit, střelit, vyskočit atd.

Hra nabízí dvě obtížnosti, přičemž ta těžší vás omezuje v počtu nábojů, což je dost velké omezení, protože i na normální obtížnost je hra zatraceně těžká.

Vizuálně hezká hra, avšak trpí neduhem v podobě obtížnosti. Ta je celkem vysoká a zabránila mi hru dohrát. Ono vymyslet jak se pomocí nábojů někam dostat je už tak frustrující a navíc to chce i rychlé reakce, honem skočit na náboj, vystřelit další, skočit na něj... Je to dost těžké.

Taky to nelze brát jako plnohodnotnou hru, spíš je to taková hříčka na chvilkové pobavení.

Pro: Grafika, originální koncept

Proti: Obtížnost