Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Broken Hearts

01.04.2007
71
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra, vyvinutá dvoučlenným českým týmem v RPG Makeru, byla inspirovaná japonskými RPG (např. Final Fantasy). Snaží se zaujmout neotřelým příběhem, sympatickou grafikou a velkým světem, jenž čeká na prozkoumání.

Hlavní hrdina Chrono, kterému kdysi zemřeli oba rodiče a byl vychován v kasárnách, plní rozkaz generála Crosta a vydává se potlačit povstání ve vesnici Xenotime. Mise končí úspěšně, ale krvavě, navíc Chrono zjišťuje, že se nejednalo o rebely, ale o obyčejné lidi, a tak začne mít pochybnosti jestli to, co dělá, je správné...

Broken Hearts nabízí real-timeový soubojový systém, tuhé boss-fighty a přes 20 hodin dlouhou hrací dobu.


Poslední diskuzní příspěvek

@Bedivere (16.05.2014 10:57): ono to nekončí nezajímavě.......ale velice netradičně. Druhý díl by to určitě napravil. jj pamatuju si když forbiden saga měla být ještě Broken Hearts 2



@Crash (16.05.2014 08:49): Ono takových věcí tam není moc ale na některých se příliš snadno ztráceli nervy....zvlášt když na to měl pár pokusů a pak musel jít od začátku

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
U mě jde o freeware hru číslo jedna. Proto jsem jí udělil absolutní hodnocení. Občas se však objevovaly bugy, kterých ale není moc. Jinak hra má velmi povedený příběh, který vás vtáhne do děje a donutí vás hru dohrát. Obzvlášť jsem si oblíbil hlavního hrdinu Chrona, který je dost zajímavou postavou. Bohužel trochu zklamal konec.

Jinak ve hře se nachází hodně odkazů na japonská anime, i když bohužel většinou nejsou vtipné, ale pokud patříte mezi milovníky tohoto druhu umění (jako já), tak je můžete ocenit. Sama hra je docela rozsáhlá, což jej jen dobře. Také se mi líbila hudba, která je propůjčena taktéž z různých anime.

Pro: Příběh, hratelnost, délka, zadarmo

Proti: Občasné bugy

+17
  • PC 80
Broken Hearts je výbornou hrou už jenom z důvodu, že je freeware a přitom nabízí vyžití na opravdu dlouhou dobu.

Epický, výborně vyprávěný příběh se velice rychle dostává pod kůži a táhne hráče aby dál procházel a prozkoumával celé kontinenty. Vzhledem k solidním zápletkám se člověk podívá napříč celým světem a setká se s novými questy, lidmi a nepřáteli.

Broken Hearts má několik "dalo by se říci" kapitol a většinou každá zpřístupňuje nové prostředí Na počátku se hráč spíše vyskytuje pouze v Ishbalu, pak zase jen v Arkadii. Cestovat celým světem může až téměř na konci, s tím že na některé pozice už chodit nemůže. Lze tak narazit na stále nové události a postavy. A stím se veze jedna z chyb a to nemožnost návratu. Pokud některé věci neuděláte v čas, už k tomu nebude příležitost. Nikde není žádné upozornění, varování. Hráče pak dost naštve když se snaží získat všechny karty, nebo mít kompletní bestiář a na něco zapomene.

To co rychle omrzí a dost naštve jsou časté přepady v divočině. Co chvíli se člověk dostane do bojové lokace, co chvíli musí absolvovat ten zdlouhavý proces boje (aspoň do doby, než se pořádně nabušíte¨). Tím spíše naštve když se hráč vrací pro něco co si nevzal a spěchá dál.

Broken Hearts nabízí pěknou grafiku, výborné rpg prvky a má něco kvůli čemu tuto hru prostě budete chtít hrát ti služební duchové/démoni stáli zato. Příběh je docela netradiční a když končí trochu nečekaně (a trochu divně) dokáže udržet do poslední minuty. Tudíž kdyby tu nebyly určité prvky, které dělají hru zdlouhavou, místy špatně hratelnou (plížení ležením je zločin), nebylo by co vytknout.
Takto ale dávám 80%

Pro: Opravdu netradiční a velice podařená hra, kterou si můžete stáhnout zadarmo

Proti: Nemožnost návratu do některých lokací. Neustálé přepady, když to hráč nejmíň potřebuje.

+10