Brix

1992

Brix je logická hra, ve které je hráčovým úkolem zbavení se všech barevných kamenů na hracím poli. Na kamenech jsou různé symboly a každý symbol je v poli zastoupen nejméně dvakrát. Kameny lze pohybovat po horizontální ose a jakmile se spojí dva stejné, zmizí. Pokud jsou na mapě třeba tři stejné, musí se dotýkat všechny tři. Na dokončení celého levelu je daný konkrétní čas a každá z celkových 112 úrovní představuje skutečnou adrenalinovou jízdu v závodu s časem a mozkovými buňkami.

Brix...taková kvapná logická záležitost, která přináší pocit uspokojení nad splněnými levely, stejně jako pocity vzteku, či beznaděje... když promyšlený postup zkrátka nefunguje.

Tato hra ke mně doputovala na disku "Logické hry" od Špidla data processing, ve změti demoverzí se jednalo o jednu z mála plných her. Ačkoli, jsem se jako malý nedostal ze zakladních obtížností, chovám k Brix vřelé vzpomínky, které mě následně dovedly k opětovnému hraní. Je to díky tomu, že zvukové efekty, či některé skladby jsou totožné třeba s Jill of the jungle atd.. Takže se mi tento parazit uhnízdil v hlavě, díky oblibě Jill.

"Princip hry je prostý, vyhraješ pokud v úrovni nezůstane ani jeden čtvereček." ... No, nechat je zmizet, to už tak prosté není.
Jak je uvedeno v popisu hry, čtverečky mizí, ve chvíli kdy se dotknou aspoň dva se stejným symbolem. Pozdější úrovně nabízí takové skvosty, jako třeba lichý počet všech zastoupených symbolů. Místa s žíravinou, která pro změnu vše zničí. Nejlépe pak různě nakombinované. Dvouminutový limit na splnění, dělá z mnoha levelů opravdovou výzvu.

Ale hra je to fajn a její dohrání potěší.

70%