Bridge: The Construction Game

31.03.2011

Bridge: The Construction Game následuje řadu her, které se více či méně reálně snaží simulovat stavbu mostů. Stejně, jako v ostatních hrách na toto téma se hráč stává projektantem a zároveň stavitelem, který má za úkol postavit most na předem daném místě.

Ve hře je připraveno celkem 30 misí s různou náročností na provedení a lze si zvolit z celkem tří stupňů obtížnosti - easy, medium a hard. Výběr materiálů čítá celkem 15 druhů a liší se jak svými vlastnostmi, tak také cenou. Důležité je vzít v úvahu i fakt, k jakému účelu bude most po dostavění sloužit, zda k automobilové či k železniční dopravě.

Právě cena je to, co hráče limituje nejvíc, protože rozpočet na stavbu je omezený, a tak je nutné stavět s rozmyslem a šikovně využívat a kombinovat různé materiály. Po postavení mostu následuje vždy zátěžový test, který díky přítomnému fyzikálnímu modelu dokáže odhalit všechny nedostatky. V případě, že je někde v projektu přítomna závažná chyba, se most zřítí. Ještě větším nebezpečím se pak může stát některá ze sedmi ve hře přítomných přírodních katastrof, jako je například povodeň, případně zemětřesení či bouřky o třech stupních síly.

Pro ty, kterým by nestačily ve hře obsažené mise, je naštěstí přítomen také editor uživatelských misí (včetně možnosti stahovat mise od jiných uživatelů), který dokáže zábavu prodloužit několikanásobně.

Hra je vyvedena kompletně ve 3D.

Jj, taky jsem si to pak tady prošel, bohužel právě Bridge It jsem nikdy nehrál, protože v době kdy jsem měl GF, tak to byla jenom GF3 Ti 200 a ono to chtělo FX a pak už jsem žádnou novější neměl a u Pontifexu jsem se dostal jenom j prvnímu dílu :)

Jinak občas chvíli blbnu v editoru téhle hry a je to docela zábava :)

Tak všech třicet levelů ve hře přítomných jsem před chvílí pokořil. Stavění mostů mám rád, hry jako Bridge Builder, Pontifex atd. další mě vždycky bavily a Brigge: The Construction Game mě ubezpečil, že se na tom nic nezměnilo.

Tahle hra v podstatě nenabízí nic objevného, co by člověk už někdy předtím neviděl, snad jen testování konstrukcí přírodními pohromami si nepamatuju z žádné předchozí hry, ale ruku do ohně bych za to nedal. Odstupňování obtížností je celkem rozumné, poslední desítka misí byla docela náročná, ale v rámci každé obtížnosti se najde jeden či více kousků, na kterých jsem málem nechal mozek a musel jsem to občas vypnout, jinak by to se mnou švihlo. Paradoxně, onen masterpiece nakonec, jak ho označila samotná hra byl docela lehkej. Největší zásek jsem měl na prvním mostě s hydraulikou, než jsem pochopil, jak to vlastně funguje a že se musí značit i otočné klouby. Dost často jsem to stavěl i zbytečně složitě a pak se ukázalo, že v jednoduchosti je síla.

Chyb ve hře moc není, ono nebylo ani moc co zkazit, jen level 8 na hard mi z nějakého důvodu odmítal nejdříve projít vichřicí a pak také zemětřesením, ačkoliv most to v pohodě ustál a nespadl, ani se neobjevila nějaká deformace. Stačilo přidat dva nesmyslné prvky a voila, šlo to. Jde jen o malou drobnost, ale trochu zamrzela, protože jinak byl průběh hrou v pohodě. Grafika je příjemná, na max. nastavení překvapivě náročná, ale svůj účel plní na výbornou, výtku bych měl jen k tomu, že pohled do západu slunce je sice krásný a svým způsobem romantický, ale bohužel je pak situace trochu hůře viditelná. Chyběla mi volná kamera, dalo se jen přibližovat a oddalovat, případně měnit výšku, při testování pak přibyl ještě jeden pohled, ale ten to zachránit nemohl.

Tuším, že se ještě vyblbnu v editoru misí, protože jinak by to byl docela krátký zážitek. Všem, kteří mají tento typ her rádi určitě doporučím :)

Pro: Letitý princip a mechanismy jsou zachovány, zábavné levely, z nichž některé jsou opravdu výzvou, pěkné grafické zpracování, editor misí

Proti: "Nepohyblivá kamera, některé levely jsou doceal těžké (což může být i plus)