@Charllize (28.06.2019 12:50): Jak byla ta pětka popisována, tak mě to naopak přišlo, že by to mohlo být zajímavé, ale pak jsem zjistil, že moc nebylo. Hlavně to podle mě zabila ta nutnost zemřít a opakovat tu hru znova, pokud jsi chtěl nalevelovat, podobn jako když dáš v Diablu start new game a jedeš s postavou, kterou jsi jel doposud, se všemi expy.

Jinak někdy trochu lituji toho prodeje originlek 3 a 4, ale puntičkářsky rozhodlo to, že steně nemám a nikdy nebudu mít originál první dva díly a neměl bych sérii stejně kompletní :-) (jako bych snad měl kompletní úplně všechny série toho, co sbírám nebo co :-) Tu čtverku bych si taky možná i zopakoval.
@Ringo (28.06.2019 07:10): Tak obecne petka uspesna moc nebyla, mozna diky ni serie umrela. Byla uplne jina, zachovany zustaly jen nektere zakladni principy. Kdyz by to clovek bral s ohledem na predchazejici dily, dokonce by slo rict ze to byl sok a drzost to takhle udelat. Ja na to taky pri prvnim hrani ziral a nechapave kroutil hlavou. Ale pak me to chytlo a dohral jsem to 3x po sobe, bylo to na opakovane hrani udelane.
Ctyrka se mi libila taky hodne, mela takovou vybledle pastelovou grafiku a delalo to peknou atmosferu. Kdyby sla PC verze spustit tak bych si to klidne zase zahral :)
@Charllize (28.06.2019 00:24): Čtyřka je skvělá, Dragon Quarter mě teda naopak hodně zklamal, na ten koment zrovna chystám :-) Trojka byla zajímavá, ale příliš fádní, nebyla špatná z hlediska jRPG gameplaye, ale nepřinášela nic, co by se nějak výrazně zapsalo, že se to nějak něčemu vymyká. Navíc po jedničce a dvojce to byla taková recyklace. Jinak podle mě došly právě nápady, co se sérií dále, já mám k ní osobně rozporuplný vztah, BoF 1 bylo mé druhé jRPG v životě, co jsem hrál a hodně se mi ta hra líbila, zasvětila mě do SNESovek oproti tomu pak ale druhý dí zklamání, možná právě proto, že už jsem těch SNESovek hrál více a uvědomil jsem s, že ten BoF byl takový čistý základ. Nic navíc. Trojka na tom pak ve srovnání s ostatními jRPG byla podobně. Jen čtverka se tak trochu vymykala a řekl bych, že to byl vrchol série. Ale jinak mám osobně raději mimo tu TOP produkční trojici Squaresof/Enix/Namco sérii Wild Arms než BoF. Já měl kdysi i originálky BOF 3, 4, 5, ale při třízení sbírky, kdy jsem chtěl nechat jen to nej jsem je prodal. A to jsem si Dragon Quarter koupil 2x, to když jsem mu podruhé chtěl dát po ějaké době šanci a 2x jej tedy prodal :-)
[neexistující komentář]: Ja moc nevím co na te trojce všichni mají. Osobně mám mnohem radši čtyřku a asi nejvíc pomyslnou pětku s podnazvem Dragon Quarter. Čtyřka vyšla i na pc v krabičce v době kdy na pc skoro žádný jrpg nebyli. Škoda že série umřela, capcom by jistě byl schopen udělat nějakou moderní reinkarnaci která by byla kvalitní.