Brand im Hafen?

2002

Jenny Paulová si na prázdniny našla brigádu v přístavu, který se nachází na pobřeží fiktivního města Spitzburg. Začne pracovat v skladu ryb a hned na začátku to schytá od svého šéfa Helmuta. Odpoledne odchází trochu naštvaná, hlavně sama na sebe, a když ji později místní vandrák informuje o požáru ve skladišti, rychle se vrací do práce. Jenny si pozorně prohlédne zbytky po ohni a je si téměř jistá, že požár někdo založil úmyslně. Tak začíná její pátrání po jeho původci.

Jako Jenny nejprve obhlédnete požářiště a všechny možné stopy. Budete se vyptávat dalších lidí v přístavu a jednotlivé nitky vás přivedou na různá místa ve městě. Dešifrováním důkazů nakonec odhalíte nejen toho, kdo má na svědomí požár ve skladišti, ale i další nezákonné pletichy.

Brand im Hafen je v podstatě edutainment adventurou, která je však zaměřená na všeobecné znalosti a situační myšlení. Při řešení hádanek se však dostanou ke slovu i základní vědomosti z oborů biologie, optiky, fyziky nebo ekonomie.