Boom East

Aufschwung Ost

1993

Hra Boom East nás přenáší na území Německa do 9. listopadu 1989 v okamžiku, kdy padla Berlínská zeď a po celé zemi panuje všeobecná euforie, nadšení a přehnaný optimismus s růžovými vyhlídkami do budoucnosti. Skutečné problémy však teprve začínají. Právě na vaše bedra se nyní přenese odpovědnost za hospodářský a sociální růst devíti nově připojených spolkových zemí.

Ekonomicko-politická simulace vám nabídne z pozice ministra financí, úředníka z odboru výstavby, zaměstnance zodpovědného za životní prostředí nebo politika zaměřeného na kulturu postarat se o to, aby se nové spolkové státy plnohodnotně zařadily po bok svých sousedů na západní straně Německa. Hra vám představí 7 scénářů se širokou škálou funkcí a možností, které z vaší pozice budete ovlivňovat. Budete tedy rozhodovat o rozšíření silniční a železniční sítě, výstavbě nových bytů nebo oživení upadajících strojírenských podniků stejně jako o odvozu odpadu nebo zásobování energiemi.