@Drolin (18.06.2012 21:53): Detailně si to bohužel už příliš nepamatuji. Hrál jsem jej někdy před deseti lety. Pamatuji si jen, že jsem řešil nějakou hudební hádanku a tam jsem vytuhl. Chtěl bych se k němu ale někdy ještě vrátit.

Cosmology of Kyoto znám pouze podle názvu. Jak tak ale čtu obsah, tak by mne to mohlo zajímat. A to dokonce velmi. Podívám se po ní. Díky za tip! ;-)
@Artran (18.06.2012 20:47): Asi ne :). I když oklikou by se do Jičína dostat mohla. Ale před týdnem jsem tam byl po dlouhé době znova, Blue Ice si však již někdo koupil.

Jinak jak tak koukám na návody na hru, tak prakticky žádný není ukončen (dotáhnut do úplného finále) - jak daleko si se dostal? :)

A hra mi tak trochu připomíná Cosmology of Kyoto, také zajímavý, značně neortodoxní počin na poli videoher.
Nebudu zdaleka jediný (1, 2), komu se titul na první pohled líbí. Na ag jsou vcelku konzervy, viz hodnocení DreamWebu nebo Darkness Within :).

Pár důvodů, proč to zkusit:
- Blue Ice is a strangely compelling puzzle adventure which was released only in a few European countries, and then quickly disappeared from the market.
- Game is perhaps best described as a cross between surrealist painters Salvador Dali and Rene Magritte.
- This surreal game, in short, will tax both your intelligence and patience.
- This game induces severe headaches due to its almost incomprehensible puzzles and overdose of surreal art.

@Artran (18.06.2012 18:39): Originální verzi jsem mohl mít také, bohužel jsem ji ale řadu let nazpět nekoupil v jednom antikvariátu.
Nesmysl. Blue Ice je naopak jedna z nejzajímavějších adventur. Měl jsem dokonce originálku, u které byl svazeček básní nutných k řešení hádanek, které jsou založené na metaforách a metonymiích.
Gratulace, hra je to strašná :-)

Podle AG - "Only for masochists, world-beaters and other people who believe they need a cape."

Který z nich jsi ty?!
Po letech se mi podařilo konečně rozběhnou Blue Ice (měl jsem za to, že jde pouze o Win only titul :).

A hned na začátku nevím jak dále jsem v the great enterance hall a pravděpodobně bych měl získat nějaké klíče, ale mimo toho do spižírny (?) nemohu přijít jak získat další. Nějaké tipy?