Blue Angel 69

1989
1990
červenec 2010

Logicko-strategická hra, kterou vás provede chladně kovová robotická žena, s níž změříte vlastní intelekt. Princip hry se zakládá na odebírání očíslovaných kamenů na poli o stranách po osmi kamenech, střídavě horizontálně a vertikálně. Každý z kamenů na váš účet přičte nebo z něj odečte body podle toho, zda je hodnota kamene kladná, či záporná. Vítězí hráč s vyšším bodovým ziskem po odebrání všech kamenů na hracím poli.

Hra obsahuje několik herních módů. Jediný hráč se utká s počítačovou inteligencí, hrát mohou i dva hráči proti sobě, existuje i hra omezená časovým limitem nebo Hide Mode, kdy jsou bodové hodnoty kamenů skryté.

Roku 2010 se hra dočkala neoficiální konverze pro Amstrad CPC, která se hratelností neliší od původních verzí, ovšem nabízí jiné bonusy dle toho, zda hrajete kazetovou nebo diskovou verzi. Kazetová verze dokonce přebírá některé obrázky ze hry Sexy Droids.

LEO - Žhavá čísla (1996) jsem si oblíbil (viz komentář), jednoduchá ale chytlavá hratelnost se povedla. Možná až příliš, jak jsem si dříve říkal. Něco tady nesedělo, menší reklamní hra na časopis Leo a přijde s takto originální myšlenkou? Bohužel, Vochozka spolu s Vladimír Peníška Corporation jen převzali mechanismy a udělali variaci na Penthouse: Hot Numbers (1992).

Nebo ne? Ne! Titul Blue Angel 69 má tu nemlich stejnou mechaniku, jen je zase o fous starší (1989). Kdy to skončí? Vyloupne se snad podobně laděná rychlovka s obnaženými slečny i z roku 1985? Kdo ví. Jedno je ale jisté, klikat na co nejvyšší čísla v horizontální linii (soupeř kliká na čísla ve vertikální linii) a nevyšovat skóre je stále zábava. Zvláště když se vám za políčky odkrývá pěkná dív... terminátorka ve fázi obnovy, tedy celokarbonovém provedení.

Děkuji Herní výzvě ("Blue") za "objevení" tohoto erotického (a logického) rychlíku. Soupeř nemá šanci proti natrénovaným postupům z Leo a Penthouse, sexy pixelaté robotky se tu svíjí v různých pózách, pár desítek minut plyne a zbývá jen nevyhnutelná otázka, která se s nezpochybnitelnou jistotou objeví u většiny hráčů tohoto díla, aneb "Proč to vlastně hraji?".

Pro: klasická hratelnost, moderní téma robotických společnic

Proti: společnice se málo odhalují