@BUMTARATA (04.01.2024 19:54): Hodina levelování Vigoru, pak pár beznadějných pokusů ve smyslu: "Ty kokos to fakt nedám, vždyť mu uberu sotva 20 % HP a je po mě". Vypínám, dávám odpočinek v Baldur´s Gate 3 a před spaním jeden "sranda" pokus https://youtu.be/F9R7zqQK0BU?si=B8Vu6CCjBpxAYzUs Final boss se třema sežranýma pupečníma šňurama už byla pohoda.
@Smidra (04.01.2024 07:27): A ještě teda dodám, že důvod, proč o tom mluvím, je, že mi právě až při souboji s OoK vtipně došlo, že blood vials na rozdíl od ostatních soulsovek léčej procentuálně, takže právě levelováním vitality je činíš účinnějšíma, a tedy toho mnohem víc sneseš.
@Smidra (04.01.2024 07:27): Právě VIT 50 tu (i moji) nešikovnost značně kompenzuje, přišlo mi. :) Jinak nevim, jestli jsi zkoušel kalichový dungeony, ale tam se můžeš vylevelovat velmi rychle, tam echoes padaj jedna báseň.
@BUMTARATA (03.01.2024 09:12): Na ty dva "pochcané, víme koho" :-) jsem použil blue elixir, visceral attack a hlavně shaman bone blade (hodil jsem to na toho druhého, když spadl ze stropu a pomlátili se mezi sebou - i tak to bylo tak 10 pokusů). Toho Kose asi nedám, páč je to i o šikovnosti a tu už holt nemám/neměl jsem nikdy. Moje hlavní staty jsou VIT 37, END 40, STR 40. LVL 94. Kirkhammer +10, což je IMHO na první průchod docela dostatečné.
@Smidra (03.01.2024 07:05): Jo, oproti základní hře je to masivní skok v obtížnosti. Co mi pomohlo a byl de facto game changer, bylo vytáhnout vitalitu na pade, nevim, proč mi to nedošlo dřív. Pak to šlo mnohem jednodušeji, i ti pochcaní žraloci, tam se mi osvědčilo parry.
Závidím! Já mám v inventáři 3 pupeční šňůry, v rybí vesnici ve studni 2 Giant-sharky a 1 čekajícího final bosse. A zatím jsem to vzdal. Kdysi jsem hru dohrál bez datadisku, ale tohle je fakt peklo a každý pokus ubírá rok života. :-) Asi dopadnu jako v Lies of P, kde jsem neměl nervy na good ending bosse (ta poslední loutka).