Block'hood

10.05.2017

Jedná se o budovatelskou strategii, ve které se snažíte postavit soběstačné čtvrtě či města v omezeném prostoru. K tomuto účelu vám poslouží přes 200 stavebních bloků. Je potřeba zajistit výrobu energie a potravin, mít dostatek pracovních, rezidenčních i relaxačním míst, snažit se efektně vyřešit problém s odpady a mnoho dalšího. Zároveň se ale klade důraz na funkčnost celého ekosystému. Pokud některé bloky nedostávají dostatečný příjem potřebných zdrojů, začnou chátrat a stejným způsobem mohou ovlivnit i sousedící bloky.

Hra nabízí tři různé módy: Story Mode, Challenge Mode a Sandbox Mode.

Jako dost zajímavá budovatelská strategie, ale několik drobných nedostatků a nevyvážeností mi znemožňují pokračovat.
Předně je to nepoměr tvorby organického a anorganického odpadu, kde ten anorganický se po chvíli hraní tvoří exponenciálně rychleji, než ten organický. V pohodě, ale smetiště a recyklační zařízení potřebují pro chod oba druhy odpadů (nechápu proč), jinak vůbec nefungují. Což mělo za následek, že jsem se brzo topil v anorganickém odpadu.
S tímto odpadem se dá pak pak zbavit jen jediným způsobem a to spalováním, což produkuje znečištění. Jasný, chápu, to by produkovat mělo, jenomže se znečištěním se nedá jakkoliv bojovat a tak může jenom stoupat, což by zase mělo za následek, že se v mém věžáku nebude dát po chvíli dýchat.
A pak ještě několik drobností, ale tohle všechno není nic, co by nespravilo pár patchů, pokud tedy autor ještě nějaké vydá. Hraní tedy dávám zatím k ledu a vrátím se k tomu až po nějakém patchi.