Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

BlasterMan vs YellowSkull

11.05.2009
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

BlasterMan vs YellowSkull je indie akční 2D-plošinovka vracející se ke starým dobrým kořenům žánru. Tento malý počin je vytvořený v GameMakeru a celý ho lze dohrát za hodinku, když máte šikovné prsty. Příběh je triviální - nepřítelem hlavního hrdiny BlasterMana je YellowSkull ("Žlutolebkoun"), proto se Blasterman vypraví do jeho mrakodrapu a jde si s ním vyřídit účty. YellowSkull si to samozřejmě nenechá líbit a každé patro vybaví řadou pastí a nepřátel pro znepříjemnění cesty. V tu chvíli se do kůže (skafandru?) Blastermana dostává hráč.

Hra sestává z deseti krátkých levelů neboli pater, z nichž každé se ještě člení na několik etap, kde je potřeba překonat různé nástrahy. Jednoduchý design levelů skýtá mnoho způsobů, jak zemřít, přičemž vše nebezpečné má, jak jinak, žlutou barvu, ať už se jedná o monstra nebo o bodáky na zemi. Čekají vás pozemní i létající potvůrky, kanóny, trny, masomlýnky, přehršel tlačítek a levitujících plošinek, časované eventy a spousta dalších záludností. Protože jde o arkádu, obtížnost poměrně rychle stoupá, není se však čeho bát, checkpointy jsou velmi hojně rozmístěny po všech úrovních a pokusů o překonání nástrah je neomezený počet. Po pokoření hlavního záporáka je možné si hru zahrát na vyšší obtížnost.

Dílko je oděno do příjemného oldschoolového grafického kabátku, záporem snad může být to, že barevný motiv se mezi úrovněmi vůbec nemění. Zvukové efekty jsou klasické, zcela však chybí jakýkoliv soundtrack.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Blasterman je příjemné lineární zpestření na hodinku nebo dvě, když máte chuť si zahopsat mezi tradičními nástrahami. Pasti v prostředí vás většinu času nenechají posečkat, takže hra je dosti dynamická, ale všude je dostatek checkpointů na to, aby se nestala frustrující. Neostříleným plošinovkářům, jako jsem já, bude jistě vyhovovat neomezený počet životů a možnost ukládat.

Velkým minusem je zcela chybějící hudba. Jak krásně by hru doplňoval nějaký chiptune! Věcí, která mne zarazila, bylo to, že chvílemi se běh hry zničehonic zpomalil a připadalo mi, že se táhnu hustým těstem a projektily se prodírají vazkou kapalinou. Nevím, zda to bylo mým postarším počítačem, nebo vinou programu, ale od takovéhle hry by člověk opravdu neočekával, že bude mít nadstandardní hardwarové nároky. Za tyhle dvě věci snižuji hodnocení.

Pro: Spádná střílecí hopsačka, co nenechá zahálet; retro feel; přiměřená obtížnost; neomezené "životy".

Proti: Není soundtrack; občasné zpomalení běhu hry; čekání na přílet pomalých výtahů/plošinek.

+10