BitRay je jednoduchý logický rychlík, který je velmi krátký. Vaším úkolem je v každé úrovni dostat bílou kostku na podlahu, v pozdějších úrovních i odstraňovat kostky červené. K pohybu slouží gravitace a černé kostky, které jsou poskládané do nějakého tvaru, ze kterého je kliknutím odstraňujete a další kostky na to reagují. Ještě o něco později se přidají kostky "speciální", které mají například modrou barvu nebo žlutou barvu. Tyto kostky mají speciální vlastnost, jako je zvětšení velikosti nebo vystřelení dvou destiček do stran.

Dohrání hry mi zabralo pouhých 27 minut. Nutno podotknout, že na několika úrovních jsem se na chvíli zasekl a zabraly mi docela dost pokusů. Bohužel některé úrovně stojí i na troše štěstí a vrtkavosti kostky. Pokud hledáte něco rychlého na dohrání, u čeho si (snad) nepřevaříte mozkové závity, tak toto je vhodná volba.

1/31 - první hra dohraná v rámci mojí měsíční výzvy, kdy se za měsíc pokusím dohrát 31 her. Na začátek to chtělo něco kratšího, abych stihl rozehrát nějaké delší kousky na další dny.

Pro: Jednoduchý nápad, speciální kostky

Proti: Krátkost, chybějící informace o postupu hrou (chybí počet úrovní a označení kolikátou zrovna člověk hraje)