BitRay

logická > logický rychlík *
19.04.2016 PC
Lagun Victor
Jedná se o jednoduchou logickou hru, ve které je vaším cílem z poskládaných kostek odstranit červenou a na hrací ploše udržet bílou kostku. To provádíte ničením černých kostek.

Hra nabízí přes 50 různých úrovní a 2 soundtracky. Délka hry se pohybuje okolo 30 minut. Nedají se ukládat pozice, a ani nemáte na výběr z jichž dohraných úrovní, takže po ukončení hry musíte vždy začínat od začátku.

Bitray je vcelku příjemná jednohubka. Tu půlhodinu jsem se celkem dobře zabavil a hra mě ničím neštvala. To je u takového dílka příjemné překvapení. Navíc se během hraní line z reproduktorů příjemná hudba.

Jen mě mrzí, že autor nevytřískal z toho konceptu trochu víc. Během hry se vystřídá plejáda speciálních kostek, které se postupně představí. Problém je v tom, že pak už nejsou buď vůbec nebo téměř vůbec využité. Hra tak nijak moc negraduje ani velikostí levelů, ani obtížností. Ano, některé levely je nutné opakovat, ale často je to jen kvůli nevyzpytatelné fyzice. U mě to nevedlo k frustraci, ale spíš jsem se cítil pobaveně a čekal, co ty kostky zase vyvedou. Zvlášť když restart a nový pokus je otázkou asi dvou vteřin.

Pro: Jednoduchý a vcelku zábavný koncept / Grafika je koukatelná / Hudba

Proti: Nevyužité speciální kostky / Nutné hrát celé na jeden zátah